Wiemy już niemalże wszystko o najnowszym flagowcu koreańskiego producenta, Samsungu Galaxy S 4. Znamy specyfikację i jego wygląd, przewidywany czas premiery w sklepach, a także przypuszczalną cenę detaliczną.  Pozostaje kwestia tego, w co smartfon będzie zapakowany. Często to właśnie pudełko przyciąga uwagę klienta i zachęca go do jego rozpakowania. Innymi słowy, ma ono za zadanie wywrzeć pierwsze dobre wrażenie na kupującym. Jak teraz, w tym przypadku postąpił Samsung? Jednym słowem – poszedł w ekologię.

HTC był piewszym producentem, który umieszczał swoje najnowsze smartfony (np. seria One i Desire) w ekologiczne i przy tym całkiem oryginalnie wyglądające opakowania. Pudełka w 99% były wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, a wszystkie informacje, które były na nim podane, naniesiono przy pomocy farb na bazie soi. Co więcej, połowę z tych materiałów można w przyszłości ponownie wykorzystać.

eko-pudelko-GalaxyS4
Ekologiczne pudełka Samsunga Galaxy S 4 i Galaxy Note 8.0 [źródło: PhoneArena

Wygląda na to, że Samsung w przypadku swoich najnowszych urządzeń obierze podobną drogę. Widząc powyższe zdjęcie, można stwierdzić, że nie będzie to jednorazowe posunięcie i w nowych opakowaniach zostanie umieszczony nie tylko Galaxy S 4, ale także najnowszy tablet z serii Note – Galaxy Note 8.0. Pudełka będą składały się z materiałów w 100% pochodzących z recyklingu i podobnie jak w przypadku HTC, wszelkie nadruki będą nałożone za pomocą farby wyprodukowanej na bazie soi.

pudelko-Galaxy
Pudełka Samsunga Galaxy S II i Galaxy S III [źródło: galaktyczny.pl]

Nowe pudełka niestety nie wyglądają tak ładnie i prestiżowo jak chociażby te od Galaxy S II i Galaxy S III czy konkurencyjnych produktów tajwańskiego producenta. Flagowy model powinien być bliski ideałowi nie tylko pod względem specyfikacji czy wyglądu, ale także winien przyciągać wzrok klienta jeszcze przed otwarciem, a to zadanie właśnie należy do pudełka.

Do tej pory opakowania serii Galaxy S stały na wysokim poziomie, a nowym bliżej jest do pudełek po pizzy czy kartonów, w które uderzyła jedna z aktorek popularnego serialu, ale wiadomo… ekologia jest najważniejsza. Może, gdyby zamienić ten bliżej nieokreślony kolor, kolorem białym ogólny efekt byłby lepszy? Podzielcie się Waszą opinią na ten temat? Czy akceptujecie nowe opakowania produktów Samsunga?

źródło: SamMobile