Około dwa miesiące temu pisałem o pojawieniu się aktualizacji do Androida 4.1.2 Jelly Bean dla Galaxy Note. Nową wersję oprogramowania dostały wówczas pierwsze egzemplarze tabletofonów, lecz była ona dostępna tylko w Niemczech. Długo musieliśmy czekać by aktualizacja pojawiła się w Polsce, ale w końcu ją mamy! Android 4.1.2 Jelly Bean dla pierwszego przedstawiciela rodziny Galaxy Note oficjalnie zagościł w naszym kraju.

Dzisiaj zostało opublikowane przez Samsunga oprogramowanie o oznaczeniu N7000XXLSZ/N7000XXLS4, które jest tak długo wyczekiwanym przez wielu użytkowników Androidem 4.1.2 Jelly Bean dla tabletofonów Galaxy Note. Paczka posiada zapowiadany jakiś czas temu Premium Suite, który wprowadza obsługę Multi-Window – możliwość uruchomienia dwóch aplikacji jednocześnie na podzielonym ekranie, czy bardziej rozbudowane opcje związane z rysikiem S-Pen. Nie zabrakło oczywiście Projektu Butter, znacznie poprawiającego szybkość i płynność działania systemu.

Uwagę może zwrócić oznaczenie XXLSZ, które jest identyczne jak w oprogramowaniu dla naszych zachodnich sąsiadów, co może sugerować, że prawdopodobnie Samsung zaserwował nam dokładnie ten sam firmware.

Informacja o dostępności aktualizacji pojawiła się na Twitterze za pośrednictwem @SamKiesUpdates, co wskazuje na to, że możecie pobrać nowe oprogramowanie i zainstalować  je na urządzeniu za pośrednictwem programu Kies. Teraz pytanie do posiadaczy Galaxy Note – Czy dostaliście powiadomienie na belce o nowej wersji oprogramowani?

Jeśli jednak są osoby, które z jakiś powodów nie przepadają za programem Samsung Kies i chcą zainstalować oprogramowanie w inny sposób, mogą je pobrać z poniższego linku i użyć programu Odin do wrzucenia oprogramowania do urządzenia.

Polska GT-N7000
N7000XXLSZ/N7000OXXLS4
POBIERZ (785.5 MB)

źródło: Twitter