Jedną ze słabszych stron dzisiejszych smartfonów jest ich wytrzymałość. Dość łatwo jest zrobić „pajączka” na ekranie naszego urządzenia, co nie jest tanie w późniejszej naprawie, a upadek z około metra może po prostu skończyć jego żywot. Na konferencji Mobile Unpacked 2013, gdzie oficjalnie zaprezentowano Galaxy S 4, zapewniano, że nowy flagowiec jest znacznie wytrzymalszy od swojego poprzednika. To wszystko za sprawą obudowy wykonanej z poliwęglanu i ekranu chronionego szkłem Gorilla Glass 3. Jak jest w rzeczywistości? Są osoby, które już to sprawdziły.

W serwisie YouTube pojawił się pewien film, który w zasadzie jest tzw. „scratch testem”, czyli sprawdzeniem wytrzymałości ekranu. Autor filmu próbował porysować ekran w najnowszym modelu Samsunga, używając do tego między innymi noża, kluczy, monet i długopisu. Ma to oczywiście na celu sprawdzenie, jak wytrzymały jest nowy „Goryl” w wersji trzeciej. Co tu więcej pisać, rzućcie okiem na poniższy film.

Według firmy Corning, Samsung Galaxy S 4 posiada jeden z najbardziej wytrzymałych wyświetlaczy na rynku. Szkło Gorilla Glass 3 jest jeszcze bardziej odporne na uszkodzenia i zarysowania, lecz należy pamiętać, że żaden wyświetlacz nie wytrzyma upadku z dużej wysokości. Co więcej, osobiście przeprowadziłbym ten test nieco inaczej, np. wrzucając telefon razem z monetami do torebki i potem energicznie wszystko potrząsając. Myślę, że w ten sposób wynik testu byłby bardziej miarodajny, a na telefonie z pewnością pojawiły by się zarysowania. Nie mniej jednak czekam na „drop test”, by zobaczyć jak będzie wyglądał Galaxy S 4 po kilku zetknięciach z podłożem.

źródło: TalkAndroid