Tęskniliście za aktualizacjami od Samsunga? Rzeczywiście może tak być, bo ostatnia pojawiła się tydzień temu i dotyczyła pierwszego tabletofonu Galaxy Note. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich osób, które używają, wydawać by się mogło trochę zapomnianego tabletu Galaxy Tab z 8,9-calowym ekranem. Jak informuje Samsung, właśnie dla tego urządzenia jest dostępna nowa aktualizacja.

Samsung Galaxy Tab 8.9 GT-P7300 zadebiutował na rynku w IV kwartale 2011 roku, więc ma już swoje lata. Nadal jednak może być idealnym urządzeniem (nie za małym i nie za dużym) służącym do konsumpcji treści, bo ma 8,9-calowy ekran PLS TFT HD, wbudowany modem 3G, niecałe 8,6 mm grubości i waży 465 gramów. Tablet wyposażono również w 3-megapikselowy aparat, by można było robić zdjęcia i nagrywać filmy, procesor nVidia Tegra 2 o taktowaniu 1 GHz, 1 GB RAM i 16 GB pamięci na dane z możliwością rozszerzenia kartami. Swego czasu był to na prawdę godny polecenia, dobrze wykonany produkt, który kosztował nie mało, lecz z każdym kolejnym miesiącem i brakiem aktualizacji popadał w zapomnienie.

Na całe szczęście Samsung nareszcie wydał aktualizację dla tego tabletu, która daje mu nowe życie. Aktualizacja jest w wersji Open i wprowadza zmiany w postaci nowszej wersji systemu Android. Co prawda nie jest to Jelly Bean, ale Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich na pewno poprawi funkcjonalność i płynność działania Galaxy Tab’a 8.9. Szczegóły nowej wersji poniżej:

Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich dla Galaxy Tab 8.9 [źródło: facebook.com/TelefonySamsung]
Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich dla Galaxy Tab 8.9 [źródło: facebook.com/TelefonySamsung]
Czy są wśród nas posiadacze tego modelu? Jesteście już po aktualizacji? Jak wrażenia?