W sobotę, 27 kwietnia około godziny 10:00 Samsung Galaxy S 4 ma oficjalnie trafić na sklepowe półki w Polsce. Jeszcze wczoraj pisaliśmy o szkle Gorilla Glass 3, które chroni ekran w flagowcu Samsunga, a dziś w sieci rozchodzą się wieści o nowej wersji Galaxy S 4. Nowy wariant, podobnie jak najnowszy smartfon Sony ma być odporny na kurz i wodę. 

Według Young Soo Kim, jednego z reprezentantów Samsunga, trwają prace nad specjalną wersją Galaxy S 4, która będzie odporna na zachlapanie wodą, kurz i inne zanieczyszczenia. Niestety nie wiemy jeszcze kiedy dokładnie nowy wariant Galaxy S 4 z obudową o wzmocnionej odporności zawita na rynek. Jeżeli te informacje okażą się prawdziwe, to będzie to naprawdę bardzo dobry krok ze strony Samsunga, bo jak wiemy na rynku istnieje jak dotąd tylko jeden model o takich właściwościach – Sony Xperia Z, biorąc oczywiście pod uwagę smartfony najwyższej klasy.

Smartfon nadal będzie oferował te same funkcje co podstawowa wersja „Czwórki”. Znajdziemy zatem 5-calowy ekran FullHD, aparat o matrycy 13 Megapikseli, 2 GB pamięć RAM i akumulator o pojemności 2600 mAh. Co z procesorem? Nie wiemy jeszcze jaki układ zostanie zastosowany w tym modelu, lecz można spekulować, że będzie to Exynos 5 Octa.

Dlaczego Samsung dopiero teraz zdecydował się na takie posunięcie? Z pewnością gdyby wersja Galaxy S 4, która za parę dni wkroczy do sprzedaży miała taką funkcjonalność, więcej klientów zdecydowałoby się na jej zakup. Galaxy S 4 odporny na wodę i kurz ma pojawić się w sklepach dopiero za kilka tygodni.

źródło: SamMobile