Myślicie, że Samsung skupiony jest teraz tylko na Galaxy S 4? Niezupełnie, bo wygląda na to, że już niedługo do portfolio południowokoreańskiej firmy zawita kolejny „klon” Samsunga Galaxy S III. Mowa tutaj o Galaxy Core, smartfonie klasy średniej działającym pod kontrolą systemu Android 4.1.2 Jelly Bean i posiadającym wsparcie dwóch kart SIM.

Samsung Galaxy Core (GT-I8262) o czym zaraz się przekonacie spoglądając na jego parametry, wstrzeli się w klasę mid-range. Producent pod obudową umieścił 2-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz, 768 MB pamięci RAM i baterię o pojemności 1800 mAh, zaś na dane użytkownika przeznaczył 8 GB z możliwością rozbudowy za pomocą kart microSD. Ekran w smartfonie ma przekątną 4,3 cala i rozdzielczość WVGA (800 x 480 pikseli), co daje zadowalające 217 pikseli na cal.

Samsung Galaxy Core [źródło: hi-tech.mail.ru]
Samsung Galaxy Core [źródło: hi-tech.mail.ru]

W nowym smartfonie Samsunga znajdziemy przyzwoity, bo 5-megapikselowy aparat cyfrowy z diodą doświetlającą, a także WiFi w standardzie n, GPS czy Bluetooth w wersji czwartej. Obcowanie ze smartfonem na pewno umili nam Android w wersji 4.1.2 Jelly Bean i autorska nakładka Samsunga o nazwie TouchWiz Nature UX. Całość zamknięto w obudowie o wymiarach 129.3 х 67.56 х 8.95 mm i wadze 140 gramów.

Samsung Galaxy Core [źródło: hi-tech.mail.ru]
Samsung Galaxy Core [źródło: hi-tech.mail.ru]

Galaxy Core został wyceniony na około 320 euro (ok. 1300 złotych), a swój debiut rozpocznie od Rosji i Chin już w połowie maja.

źródło: GSMArena