Jakiś czas temu pisaliśmy o pierwszym tzw. scratch teście, w którym sprawdzono wytrzymałość szkła Gorilla Glass 3, zastosowanego w najnowszym flagowym modelu południowokoreańskiego producenta. Wtedy też z niecierpliwością wyczekiwaliśmy pierwszego drop testu i jak się właśnie okazało, nie musieliśmy długo czekać. Jak Samsung Galaxy S 4 wygląda po kilku zetknięciach z podłożem? Czy jego ekran jest bardziej wytrzymały? 

Na kanale GizmoSlip pojawił się drop test, w którym porównano wytrzymałość ekranu trzech smartfonów – Galaxy S 4, Galaxy S III i iPhone 5. Według firmy Corning szkło Gorilla Glass 3 jest nawet o 40% odporniejsze na zarysowania i 50% wytrzymalsze od „Goryla” w wersji drugiej, który znalazł miejsce chociażby w Galaxy S III. Jak to wygląda w rzeczywistości? Zobaczcie poniży film.

Przez pierwsze dwa upadki „Czwórka” trzymała się bardzo dobrze. Podczas upadku „na plecy” pojawiło się kilka małych zadrapań na obudowie, głównie wokół aparatu, a gdy Galaxy S 4 dotknął chodnika krawędzią, odczepiła się w rogu tylna klapka zakrywająca baterię. Jak można było zauważyć na filmie, już przy drugim upadku Galaxy S III, na jego ekranie pojawiły się pęknięcia, co może sugerować, że szkło w najnowszym flagowcu rzeczywiście może być nieco bardziej wytrzymałe.

Dopiero po bezpośrednim „spotkaniu” ekranu Galaxy S 4 z ziemią uległ on zniszczeniu. Na szkle pojawiła się całkiem nieźle wyglądająca „pajęczynka”, ale ekran zachował swoją funkcjonalność, a smartfon dalej działał.

Prawda jest taka, że nawet gdyby to była piąta czy szósta generacja szkła Gorilla, nie uchroniło by to naszego smartfonu od  uszkodzeń. Wiadomym jest, że im większa przekątna ekranu, tym bardziej jest on narażony i podatny na zniszczenia, dlatego decydując się na kilku-calowe urządzenie typu smartfon czy tablet, powinniśmy wyposażyć go w ochronne etui. Może ono nieco zwiększyć wymiary sprzętu, ale jak to się mówi – coś kosztem czegoś – albo zwiększymy ochronę albo przy pierwszym, lepszym upadku pożegnamy się z urządzeniem.

A jak to jest u Was? Czy jakieś Wasze urządzenie miało już kontakt z podłożem?

źródło: YouTube.com/GizmoSlip