7-calowy Galaxy Tab 3 nie jest już dla nas tajemnicą, bo został oficjalnie zaprezentowany w przez Samsunga niespełna tydzień temu. Nadal jednak czekamy na jego większy, 10.1-calowy odpowiednik. Wygląda na to, że Samsung szykuje dla nas coś wyjątkowego, o ogromnej wydajności. Tajemnicze urządzenie o oznaczeniu GT-P5200 pojawiło się w benchmarku AnTuTu i bije na głowę wszystkie inne podobne konstrukcje. Czy jest to Galaxy Tab 3 10.1?

Mobilny świat obiegła dzisiaj informacja, że  niezapowiedziane jeszcze przez Samsunga tajemnicze urządzenie zostało przetestowane w programie AnTuTu Benchmark i uzyskało bardzo wysoki wynik – 24616 punktów. Kodowa nazwa urządzenia GT-P5200 może sugerować, że jest to 10,1-calowy tablet Samsunga, o wydajności zbliżonej do smartfonu Galaxy S 4. Podobnie z resztą oznaczona była poprzednia generacja tabletu, bo jak może pamiętacie, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 miał numer GT-P5100, co oznaczało wariant z łącznością WiFi i 3G.

Patrząc jednak na nowe oznaczenie tabletu Galaxy Tab 3 7.0, gdzie SM-T210 to wersja z WiFi, a SM-T211 z WiFi i 3G, mamy pewne wątpliwości, że tablet GT-5200 to właśnie nowy „dziesięciocalowiec” Samsunga. Jednak jak podaje serwis SamMobile, powołując się na jednego z zaufanych informatorów, testy były przeprowadzane na jednym z prototypów, który posiadał jeszcze starszy schemat oznaczenia.

GT-P5200 - wynik w AnTuTu [źródło: rbmen.blogspot.jp]
GT-P5200 – wynik w AnTuTu [źródło: rbmen.blogspot.jp]

Patrząc na powyższy zrzut ekranu i uzyskany przez GT-P5200 wynik w benchmarku (najwyższy jaki do tej pory uzyskał jakikolwiek tablet), możemy domniemać, że nowy tablet Samsunga to całkiem wydajna jednostka. Jeśli drążyć ten temat dalej, w tablecie może znajdować się procesor o taktowaniu 1,6 GHz (być może Exynos 5 Octa?), ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli (Nie za mało? Przydałoby się FullHD), a całość będzie działać pod kontrolą systemu Android 4.2.2 Jelly Bean.

Musicie przyznać, że robi się coraz ciekawiej. 10,1-calowy tablet o wydajności zbliżonej do Galaxy S 4? Ahh… palce lizać 🙂

źródło: rbmen.blogspot.jp via SamMobile