Fizyczny przycisk Home w najnowszych urządzeniach Galaxy spełnia trzy funkcje. Przez jednokrotne przyciśnięcie powracamy do ekranu głównego, przez jego dłuższe przytrzymanie uruchamia się menedżer zadań, a dwukrotne kliknięcie domyślnie aktywuje usługę S Voice. Właśnie z tym ostatnim jest związany pewien trik, który może usprawnić działanie przycisku Home, znacznie poprawiając jego szybkość reakcji. Jak to zrobić? Dowiecie się z tego wpisu.

Osobisty asystent S Voice, który jak wspomniałem uruchamiany jest przez dwukrotne przyciśnięcie przycisku Home pozwala nam kontrolować funkcje telefonu za pomocą głosu. Możemy wydawać różne polecenia żeby między innymi sprawdzić pogodę, wykonać do kogoś połączenie, wysłać wiadomość czy ustawić alarm. Jeśli jednak nie używany usługi S Voice, bądź uruchamiamy ją za pomocą ikony, możemy wyłączyć obsługę dwukrotnego kliknięcia, by znacznie przyspieszyć działanie (reakcję) fizycznego przycisku Home.

Jak to działa? Podczas jednokrotnego dotknięcia przycisku Home, system „czeka” i sprawdza czy został on naciśnięty drugi raz. Jeśli tak uruchamiany jest S Voice, a jeśli nie to przenosi nas na główny (domowy) pulpit. Właśnie w tym miejscu kluczowy jest ten czas oczekiwania na drugie kliknięcie. Możemy jednak nieco przyspieszyć jego reakcję jeśli wyłączymy w ustawieniach S Voice możliwość jej uruchamiania przez dwukrotne kliknięcie na Home. Wystarczy zatem wejść do S Voice, potem wybrać Menu, a następnie Ustawienia i odznaczyć „Open via the home key”. Po tej „operacji” reakcja przycisku Home jest znacznie szybsza.

Taka mała rzecz a cieszy, prawda? Ja osobiście gdy dowiedziałem się o powyższym „triku”, od razu wdrożyłem go w życie, bo rzadko kiedy korzystam z S Voice, a jeśli już to uruchamiam ta usługę przez ikonę. Dajce znać czy przyspieszyliście działanie przycisku Home w swoich „Galaktykach”, a jeśli tak, to napiszcie w jakich.