Mamy rok 2013 i obecnie najszybszą mobilną siecią jest LTE, znana także jako sieć 4G. Oferuje ona pobieranie do 100 Megabitów na sekundę. Sieć LTE robi się coraz bardziej popularna w większości krajów, a polscy operatorzy próbują nas coraz bardziej zachęcić do jej korzystania. Minie pewnie jeszcze trochę czasu zanim LTE będzie dostępna na całym terenie naszego kraju, a firma Samsung Electronics już powoli myśli nad wprowadzeniem nowej, superszybkiej sieci 5G. 

Jak twierdzi firma Samsung, użytkownicy do 2020 roku będą w stanie podłączyć się do superszybkiej sieci 5G, która będzie oferować przesył danych na poziomie 1 Gigabita na sekundę! Pewnie wiele osób zapyta – Ale po co nam aż tak szybkie łącze? Południowokoreańska firma zna odpowiedź na to pytanie. Według przeprowadzonych badań liczba danych, które znajdują się w sieci do 2020 roku powiększy się aż o 100 razy.

Według źródła, Samsung przeprowadził już pierwsze pomyślne próby sieci 5G w częstotliwości 28 GHz, bo to właśnie ta częstotliwość jest w stanie przesłać dane z prędkością 1 Gbit/s.

źródło: SammyHub