Samsung Galaxy S 4 w naszym kraju oficjalnie pojawił się około 3 tygodnie temu i wydawać by się mogło, że minie trochę czasu zanim doczekamy się dla niego pierwszej aktualizacji. Nie musieliśmy jednak długo czekać, bo do Polski zawitała właśnie nowa aktualizacja oprogramowania, która w głównej mierze ma poprawić stabilność systemu. Jakie zatem zmiany wnosi wspomniana aktualizacja?

Najnowsza wersja oprogramowania dla Samsunga Galaxy S 4 została oznaczona jako I9505XXUAME2 i ma w sobie Androida w wersji 4.2.2 Jelly Bean. moga ją zainstalować posiadacze  smartfonów Galaxy S 4, które pochodzą z polskiej, oficjalnej dystrybucji.

Samsung Galaxy S 4 [źródło: galaktyczny.pl]
Samsung Galaxy S 4 [źródło: galaktyczny.pl]

Cały „update” jest niewielki, gdyż waga wszystkich plików wynosi niecałe 75 MB. Patrząc, więc na jej rozmiar można się spodziewać tylko drobnych poprawek, a nie dużych zmian jak dodatkowe funkcje czy nowe aplikacje.

Samsung Galaxy S 4 - Informacje o urządzeniu [źródło: galaktyczny.pl]
Samsung Galaxy S 4 – Informacje o urządzeniu [źródło: galaktyczny.pl]

Muszę Was zdziwić, gdyż po aktualizacji urządzenie sprawia wrażenie bardziej płynnego. Poprawiło się też zarządzanie pamięcią RAM, ponieważ wcześniej po uruchomieniu urządzenia i „odpaleniu” kilku aplikacji w tle jej wartość oscylowała w granicach 1,1 – 1,3 GB, natomiast teraz po aktualizacji zajętej pamięci jest mniej, bo wynosi ona około 1 GB (oczywiście w zależności od tego jakie aplikacje zostały uruchomione w danym momencie w tle). Na plus można zaliczyć również dodanie dwóch nowych tapet.

Samsung Galaxy S 4 - Aktualizacja oprogramowania [źródło: galaktyczny.pl]
Samsung Galaxy S 4 – Aktualizacja oprogramowania [źródło: galaktyczny.pl]

Aktualizacja dostępna jest za pośrednictwem trybu OTA (Over-The-Air) jak też przy użyciu programu Samsung Kies po podłączeniu naszego smartfonu do komputera. Ja osobiście polecam ten pierwszy sposób, gdyż jest on bardziej bezpieczny i po prostu szybszy, bo jak wiemy cały proces jest wykonywany z poziomu naszego urządzenia. Należy jednak pamiętać, że wybierając ten pierwszy sposób ważny jest stan rozładowania baterii, który nie może być mniejszy niż około 40 %.

Jeżeli jednak nie chcecie używać żadnego z powyższych sposobów, to możliwe jest również wgranie opisywanej przeze mnie aktualizacji bezpośrednio za pomocą programu Odin. Nie ukrywam jednak, iż ta metoda przeznaczona jest dla tych bardziej doświadczonych użytkowników. Jeśli jednak ktoś czuje się na siłach i chce spróbować, ale nigdy wcześniej nie wgrywał oprogramowania tym sposobem, może skorzystać z naszego Galaktycznego Poradnika.

I9505XXUAME2 (1758,8 MB) – Pobierz

Zobacz też: Jak zainstalować nowe oprogramowanie za pomocą programu Odin?

Jesteście już po aktualizacji? Jak tam Wasze Galaxy S 4? Przyspieszyły? Dajcie znać w komentarzach.