Samsung Galaxy Note 8.0, czyli kolejny przedstawiciel mobilnych urządzeń wyposażonych w rysik S-Pen został oficjalnie zaprezentowany pod koniec lutego tego roku, ale później słuch nieco o nim zaginął. Co prawda ostatnio dowiedzieliśmy się o nowych kolorach, w których tablet się pojawi, ale nadal brakowało tych najistotniejszych informacji o dostępności i cenie 8-calowego Note’a w Polsce. Teraz już wszystko jest jasne, bo Galaxy Note 8.0 trafił do oferty sklepu Euro.

Samsung Galaxy Note 8.0 to najnowszy tablet z rodziny Note, który jest niejako kompromisem między 5,5-calowym tabletofonem Galaxy Note II, a tabletem Galaxy Note z ekranem 10,1 cala. Dzięki kompaktowym wymiarom tablet można trzymać jedną ręką, a obsługiwać drugą, przy okazji trzymając rysik S-Pen. Tablet całkiem ładnie się prezentuje (choć rzecz jasna to kwestia gustu), ale może pochwalić się przyzwoitą specyfikacją.

Samsung Galaxy Note 8.0 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Note 8.0 [źródło: Samsung]

Przypomnę tylko, że pod obudową znalazł swoje miejsce 4-rdzeniowy układ Exynos 4412 o taktowaniu 1,6 GHz, 2 Gigabajty pamięci RAM i bateria o pojemności 4600 mAh. Nie zabrakło oczywiście aparatu o matrycy 5 Mpix i wszystkich podstawowych standardów łączności jak WiFi, Bluetooth czy GPS. Całość współpracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 4.1 Jelly Bean. Więcej informacji o technicznej stronie Galaxy Note 8.0 znajdziecie tutaj.

Wracając do sedna sprawy, Samsung Galaxy Note 8.0 pojawił się właśnie w sklepie internetowym Euro w dwóch wersjach – z „samym” WiFi i z modemem 3G. Ten pierwszy został wyceniony na 1599 złotych, a wariant z możliwością włożenia karty SIM kosztuje 1999 złotych. Oferta dotyczy modelu w kolorze białym (bo na chwilę obecną oficjalnie jest dostępny tylko ten kolor) i z 16 GB pamięci wewnętrznej na dane, którą można rozszerzyć kartą microSD.

image
Samsung Galaxy Note 8.0 GT-N5110 [źródło: euro.com.pl]
image
Samsung Galaxy Note 8.0 GT-N5100 [źródło: euro.com.pl]

Cena w stosunku do największego konkurenta jakim jest iPad mini od Apple jest o około 150 złotych wyższa, ale w zamian za to dostajemy ekran o wyższej rozdzielczości, lepszą wydajność, ale przede wszystkim rysik S-Pen i specjalnie przystosowane oprogramowanie.

Tablet będzie można zamówić do domu lub zarezerwować w wybranym sklepie. Z tego co jest napisane w ofercie, wysyłka jest realizowana w 3 dni robocze, ale jak podaje źródło sprzedaż jeszcze nie wystartowała.

źródło: Tabletowo, Euro