Samsung Galaxy S 4 przyniósł ze sobą sporo nowych funkcji i udogodnień, głównie ze względu na obecność w nim najnowszej wersji systemu Android 4.2.2 Jelly Bean. Po premierze flagowego modelu Samsunga każdy posiadacz chociażby Galaxy S III czy Galaxy Note II zastanawiał się kiedy podobne „ficzery” trafią na inne topowe urządzenia. Wygląda na to, że stanie się to już niebawem, bo do sieci wyciekło testowe oprogramowanie z Androidem 4.2.2 Jelly Bean dla jednego z nich – Samsunga Galaxy S III.

Android 4.2.2 Jelly Bean dla Galaxy S III wprowadza sporo nowości, które Samsung umieścił w swoim najnowszym smartfonie Galaxy S 4. Lista jest obszerna, a do tych najważniejszych zmian można zaliczyć odmieniony ekran blokady z dodatkowymi widgetami i nowymi efektami odblokowania, usługę S Voice z trybem kierowcy (Driving mode), całkowicie przebudowany wygląd ustawień czy nowe funkcje na belce powiadomień. Oprogramowanie datowane jest na 8 maja 2013 roku i poprawia stabilność oraz zapewnia lepszą wydajność telefonu.

Android 4.2.2 Jelly Bean dla Galaxy S III [źródło: SamMobile]
Android 4.2.2 Jelly Bean dla Galaxy S III [źródło: SamMobile]


Lista zmian w Androidzie 4.2.2 Jelly Bean dla Galaxy S III

Odmieniony ekran blokady

 • Dwa efekty odblokowania: poprawiony efekt falowania (Ripple Effect) znany z wersji 4.1.2 Jelly Bean i nowy efekt światła (Light Effect), znany z Galaxy S 4
 • Możliwość zmiany rozmiaru zegara i ustawienia osobistej sentencji na ekranie blokady (podobnie jak w Galaxy S 4, gdzie można zmienić napis „Life companion”)
 • Multiple Widgets, czyli widgety na ekranie blokady – Google Now, Gmail, Muzyka, mini S Terminarz, Wiadomości
 • Przezroczysta belka powiadomień

Nowy interfejs użytkownika

 • Nowy pasek ustawienia automatycznej jasności ekranu z możliwością jego wyłączenia
 • Quick Toggles, który umożliwia dostosowanie przycisków na pasku powiadomień
 • Przebudowany wygląd ustawień, który teraz składa się z 4 zakładek: Połączenia, Moje urządzenie, Konta i Więcej

Nowe funkcje

 • Tryb kierowcy – Driving mode
 • Smart Switch Widget, który umożliwia kontrolę Direct call, Smart stay, Voice control i S Beam
 • Udoskonalony S Voice, który rozpoznaje więcej poleceń i szybciej działa
 • Odmieniona galeria z nowym, białym tłem i poprawionymi efektami 3D
 • Nowe tryby ekranu – Adapt display i Professional photo
 • Daydream

Powyższe zmiany to prawdopodobnie wszystkie, które znajdują się w nowej wersji oprogramowania dla Galaxy S III i niestety z tego co widać, zabraknie dwóch inteligentnych funkcji jak Smart scroll i Smart pause. Jeśli jednak doszukaliście się innych, dajcie nam znać w komentarzach. Poniżej macie kilka zrzutów ekranu od SamMobile, które pokazują niektóre zmiany.

[nggallery id=77]

Paczka z Androidem 4.2.2 Jelly Bean została oznaczona jako I9300XXUFME3 i jest całkiem świeża, bo jak wspomniałem wyżej pochodzi z 8 maja bieżącego roku. Oprogramowanie ma status „pre-release”, więc jest testowe, lecz jak twierdzi SamMobile zostało przez nich dogłębnie przetestowane i działa podobnie jak każde inne oprogramowanie.

Oprogramowanie można zainstalować korzystając z programu Odin i naszego Galaktycznego Poradnika, lecz miejcie na uwadze, że nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne błędy i problemy wynikające z niewłaściwego używania programu bądź niewystarczającej wiedzy użytkownika. Uwaga! Instalacja oprogramowania testowego zwiększy licznik binarny, lecz status systemu będzie oficjalny. Oprogramowanie jest brandowane pod sieć HOT Mobile i posiada tylko język angielski. Po instalacji zalecane jest przywrócenie ustawień fabrycznych z poziomu Download Mode.

Szczegóły oprogramowania:
Wersja systemu Android: 4.2.2 Jelly Bean – JDQ39
PDA: I9300XXUFME3
CSC: I9300OJKFME1
MODEM: brak danych
Region: Bliski Wschód
Historia zmian: 611730
Data kompilacji: 8 maja 2013

I9300XXUFME3 (972,3 MB) – Pobierz

Obecnie nie posiadamy Samsunga Galaxy S III i nie możemy przetestować nowego oprogramowania, nad czym bardzo ubolewamy ;). Jeśli jednak znalazł się śmiałek, który je wgrał na swój telefon, niech szybko podzieli się z nami swoimi wrażeniami, dodając je w komentarzach. Oficjalna aktualizacja z Androidem 4.2.2 Jelly Bean dla Galaxy S III ma pojawić się w czerwcu. 

Na koniec warto przyjrzeć się wszystkim opisywanym wyżej zmianom na filmie przygotowanym przez serwis SamMobile. Jeśli jednak chcecie zobaczyć coś po polsku, rzućcie okiem na drugi filmik, który nagrał Kamil.

 

źródło: SamMobile