Samsung Galaxy S 4 Active to wersja flagowego smartfonu południowokoreańskiego producenta, która charakteryzuje się wzmocnioną obudową, większą odpornością na wodę, pył i różnego rodzaju zanieczyszczenia. Co ciekawe, gdy pojwiły się pierwsze wzmianki o takim wariancie Galaxy S 4, mało ludzi w ogóle wierzyło, że rzeczywiście taki smartfon powstanie. Wszystkie te wątpliwości dzisiaj zostają rozwiane, bo wodoodporna „Czwórka” pojawiła się na kilku zdjęciach.

Urządzenie o kodowej nazwie GT-I9295 to właśnie wzmocniona wersja Samsunga Galaxy S 4 z dopiskiem Active. Specyfikacja nie różni się znacznie od standardowej wersji flagowca, choć jak zaraz się dowiecie, jest kilka wyjątków. W smartfonie „dla aktywnych” znajdziemy czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 600 o taktowaniu 1,9 GHz i procesor graficzny Adreno 320. Ekran podobno ma przekątną 5 cali i rozdzielczość FullHD, lecz jak sugeruje gęstość pikseli na poziomie 480 ppi, w rzeczywistości ekran w Galaxy S 4 Activ może być nieco mniejszy.

Samsung Galaxy S 4 Activ [źródło: GSMArena]
Samsung Galaxy S 4 Active [źródło: GSMArena]

Główną różnicą, obok rzecz jasna wyglądu obudowy jest wielkość matrycy aparatu. Samsung Galaxy S 4 Active ma aparat o rozdzielczości 8 milionów pikseli, a nie jak w Galaxy S 4, 13 megapikseli.

Samsung Galaxy S 4 Activ [źródło: GSMArena]
Samsung Galaxy S 4 Active [źródło: GSMArena]

Patrząc na Samsunga Galaxy S 4 w wersji Active trudno doszukać się jakiegokolwiek podobieństwa do oryginału. Smartfon ma metalową, wzmocnioną obudowę z prawdopodobnie gumowanymi nakładkami, które za pomocą czterech śrub zostały przytwierdzone z tyłu obudowy. Pod ekranem nie znajdziemy już płytek dotykowych, które zostały zastąpione trzema fizycznymi przyciskami – Menu, Home i Wstecz.

Samsung Galaxy S 4 Activ [źródło: GSMArena]
Samsung Galaxy S 4 Active [źródło: GSMArena]

Oficjalne ogłoszenie Samsunga Galaxy S 4 Active czai się już za rogiem, bo jak się okazało smartfon został już pokazany w Chorwacji. Podobno na powyższych zdjęciach urządzenie jest w kolorze Orange Flare, choć według mnie (i pewnie nie tylko mnie), kolor bardziej przypomina czerwony niż pomarańczowy 😉

źródło: GSMArena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj