Pamiętacie jak pisaliśmy o nowej usłudze Samsung Wallet? Wtedy cały projekt był jeszcze w fazie beta, gdyż nie było wiadomo, czy i co ważniejsze kiedy Samsung Wallet będzie miał swoją oficjalną premierę. Widać jednak, że usługa ma w sobie duży potencjał, więc Koreańczycy postanowili to wykorzystać, uruchamiając ją na rodzimym rynku.

Samsung Wallet to aplikacja, która będzie pełnić rolę mobilnego portfela, pozwalającego zbierać użytkownikowi między innymi bilety, karty członkowskie czy różnego rodzaju kupony. Sama aplikacja ma działać na bazie powiadomień Push, za pomocą których osoba jej używająca szybciej dowie się o aktualizacjach i nowych ofertach. Będziemy mieli również możliwość wyświetlania kodów kreskowych, aby móc je później zeskanować w kasach płatniczych.

SamsungWallet
Samsung Wallet [źródło: SamMobile]

Jak informuje serwis SamMobile, usługa i aplikacja Samsung Wallet została uruchomiona w Korei Południowej i pozwala na realizowanie szybkich i bezpiecznych płatności. Kiedy Samsung Wallet ruszy w innych krajach? To jest kwestia, która ciekawi mnie najbardziej, gdyż byłbym jedną z tych osób, która z wielką chęcią sprawdzi jak w rzeczywistości radzi sobie ta usługa. Ale co tu po wróżeniu z fusów… pozostaje tylko czekać.

źródło: SamMobile