W lutym pisaliśmy o nowym urządzeniu Samsunga, które już na samym początku okazało się godnym rywalem Apple TV. Mowa tutaj oczywiście o Samsung HomeSync, który pełni rolę domowego, rodzinnego serwera do przechowywania i przesyłania multimediów. Jeszcze jakiś czas temu działanie urządzenia było dla nas tajemnicą, ale teraz za sprawą całkiem długiego filmu wszystko staje się jasne.

Samsung HomeSync da nam możliwość przechowywania swoich danych, ale przede wszystkim umożliwia bezprzewodowe przesyłanie multimediów ze smartfonu na telewizor. Odbywa się to za pomocą sieci WiFi, a samo urządzenie (przykładowo Galaxy S 4 jak w poniższym filmie) łączymy wykorzystując chip NFC. Możliwości i funkcje jakie oferuje Samsung HomeSync są naprawdę ogromne. W samym urządzeniu drzemie 2-rdzeniowy procesor GAIA 1,7 GHz (Cortex A15), wspomaga go 1 GB pamięci RAM, a całość działa pod kontrolą Androida w wersji 4.1.2 Jelly Bean. Nasze dane będziemy mogli przechowywać na dysku, który oferuje aż 1 TB przestrzeni.

Samsung HomeSync [źródło: Samsung]
Samsung HomeSync [źródło: Samsung]

Zobaczcie sami jak dziala Samsung HomeSync na poniższym filmie, który został przygotowany przez pracowników Samsunga.

Musicie sami przyznać, że wygląd Samsung HomeSync jak i jego działanie prezentują się świetnie. Powstaje tylko jedno, zasadnicze pytanie – Kiedy urządzenie oficjalnie zawita na naszym, polskim rynku? Niestety, ale nie możemy w tej chwili udzielić Wam na nie odpowiedzi, gdyż sami jeszcze nie wiemy. W chwili obecnej sugerowana cena detaliczna wynosi 299 euro, czyli podobnie jak dobre, średniej klasy smartfony.

A co Wy myślicie o Samsung HomeSync? Czy takie urządzenie ma szansę znaleźć się w Waszych domach?

źródło: SamsungMobile (YouTube)

3 KOMENTARZE

  1. Ja nabyłem za 200 złotych All Share Cast Dongle. Przesyłanie obrazu z telefonu via WiFi na ekran telewizora – bajka. Tnie się jedynie przy wymagających grach lub filmach full hd. Cała reszta śmiga, aż miło. I nie kosztuje 300 euro 🙂

  2. Czy ten modul sprawdzi sie z tab2? Chodzi mi o przesylanie obrazu w czasie rzeczywistym. Funkcjonuje to przez allshare play czy jakos innaczej? Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj