Samsung Galaxy S 4 mini to mniejsza, bardziej kompaktowa odsłona flagowego smartfonu Samsunga, która została oficjalnie potwierdzona w ubiegły czwartek. Smartfon ma mieć swoje pięć minut na gali Samsung Premiere 2013 pod koniec czerwca w Londynie, gdzie zostanie na żywo zaprezentowany światu. My już teraz mamy szansę zapoznać się z jego ceną, która nie będzie należała do najniższych.

„Miniaturka” poprzedniego flagowego smartfonu Samsunga, czyli Galaxy S III mini w czasie swojej premiery był wyceniany na 1399,00 złotych i była to sugerowana cena przy sprzedaży detalicznej. Teraz, pół roku po wkroczeniu na rynek smartfon można zdobyć na wolnym rynku w okolicach 800 złotych.

Patrząc na cenę Samsunga Galaxy S 4 mini sytuacja przedstawia się mniej komfortowo. Jak informują zagraniczne źródła, Galaxy S 4 mini został wyceniony na rosyjskim rynku na 19990 rubli. Przeliczając to na naszą walutę daje kwotę w okolicach 2100 złotych.

Samsung Galaxy S 4 mini [źródło: galaktyczny.pl]
Samsung Galaxy S 4 mini [źródło: galaktyczny.pl]

Trzeba mieć jednak na uwadze że ceny sprzętu elektronicznego w krajach za naszą wschodnią granicą są sporo wyższe. Można jednak trochę pospekulować i starać się wyliczyć bardziej prawdopodobną cenę w Polsce. Cena Galaxy S 4 w Rosji zamyka się w 30 tysiącach rubli, co daje około 3100 złotych. Porównując ją teraz do ceny detalicznej tego smartfonu w Polsce – 2799 złotych, cena w Rosji jest o około 300 złotych wyższa. Odejmując tą różnicę od ceny Galaxy S 4 mini można wywnioskować, że w naszym kraju będzie on kosztował 1799,99 złotych, około 2/3 ceny „pełnowymiarowej Czwórki”.

Zobacz też: Samsung Galaxy S 4 mini w przedsprzedaży w Polsce za 1899 złotych

Czy uważacie, że taka cena byłaby adekwatna do możliwości i specyfikacji Galaxy S 4 mini? A może w tej cenie można znaleźć coś lepszego?

źródło: GSMArena