Znacie z systemu iOS funkcję szybkiego publikowania treści na portalach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter czy Google+? Chcielibyście mieć podobną funkcję na Waszych urządzeniach z Androidem? Dobrze trafiliście! Otóż, do Google Play parę dni temu zawitała aplikacja Quick Social, która jest idealnym narzędziem do tego celu.

Quick Social jest aplikacją polskiego dewelopera – Macieja Wilczyńskiego, która umożliwia nam publikowanie treści na portalach społecznościowych, bezpośrednio z belki powiadomień. Aplikacja charakteryzuje się przede wszystkim swoją prostotą, a zarazem rozbudowaną funkcjonalnością. Po włączeniu aplikacji, rzuca się nam interfejs w stylu Holo i zmieniający się kolor belki w zależności od zakładki w której się znajdujemy.

W pierwszej zakładce możemy zauważyć podstawowe ustawienia takie jak uruchomienie programu, automatyczny jego start razem z systemem, ukrycie ikony z paska powiadomień czy mały ukłon w stronę użytkowników telefonów z fizyczną klawiaturą w postaci możliwości włączenia bądź wyłączenia automatycznego pojawiania się tej wirtualnej.

Quick Social - Ustawienia i Quick Share [źródło: galaktyczny.pl]
Quick Social – Ustawienia i Quick Share [źródło: galaktyczny.pl]

Druga karta zawiera bardzo ciekawą funkcję zwaną Quick Share, która umożliwia opublikowania statusu na wszystkich ustawionych portalach jednocześnie. Jest to bardzo przydatna opcja, przede wszystkim jak chcemy się czymś podzielić ze wszystkimi swoimi znajomymi, niezależnie czy są oni z Facebooka, Twittera czy Google+.

Quick Social - Facebook i Twitter [źródło: galaktyczny.pl]
Quick Social – Facebook i Twitter [źródło: galaktyczny.pl]

Następne trzy zakładki to ekrany konfiguracyjne poszczególnych serwisów społecznościowych, którymi są Facebook, Twitter i Google+. W zakładce Twittera, oprócz opcji udostępniania można odświeżyć dane autouzupełniania, czyli ponownie wczytać nazwy obserwowanych użytkowników na Twitterze. W ostatniej karcie About znajdziemy informacje o aplikacji i jej autorze.

Quick Social - Google+ i About [źródło: galaktyczny.pl]
Quick Social – Google+ i About [źródło: galaktyczny.pl]

Po uruchomieniu aplikacji będziemy mieli pasek ze stałym dostępem do publikowania treści na naszych serwisach społecznościowych. Pasek został umieszczony na systemowej belce powiadomień i całkiem ładnie się prezentuje. Wygląda to tak:

Quick Social - opcje na belce powiadomień [źródło: galaktyczny.pl]
Quick Social – opcje na belce powiadomień [źródło: galaktyczny.pl]

Po wybraniu jednego z przycisków wyskakuje nam okno dialogowe pozwalające na wprowadzenie wiadomości jak i dodanie zdjęcia. W przypadku Google+ wymagane jest zainstalowanie oficjalnej aplikacji tego serwisu z Google Play, bo ta ostatnia jest wywoływana przy naciśnięciu odpowiedniego przycisku na pasku powiadomień. Dzięki temu można podzielić się nastrojem, zdjęciami, jak i wybrać dla jakiej grupy wiadomość będzie widoczna.

Quick Social - Quick Share i Facebook [źródło: galaktyczny.pl]
Quick Social – Quick Share i Facebook [źródło: galaktyczny.pl]
Quick Social - Twitter i Udostępnianie [źródło: galaktyczny.pl]
Quick Social – Twitter i Udostępnianie [źródło: galaktyczny.pl]

Aplikacja jak zdążyliście zauważyć jest bardzo prosta w obsłudze, przejrzysta i funkcjonalna. Polecamy ją wszystkim tym, którzy korzystają z wyżej wymienionych serwisów. Na pewno ułatwi Wam nie raz życie i pomoże zaoszczędzić czas.

Quick Social jest dostępny w Google Play w dwóch wersjach – darmowej i płatnej. Ta pierwsza nie umożliwia wstawiania zdjęć do Facebooka i Twittera oraz dosyć często wyświetla reklamy. Wersja płatna kosztuje 2.99 złotych. Myślę jednak, że nie jest to wygórowana cena za aplikację, która jest stale rozwijana i aktualizowana.

Wersja bezpłatnaWersja płatna (2,99 złotych)
google-play-pobierzgoogle-play-pobierz

 Na koniec możecie zerknąć na film z aplikacją Quick Social. Film jest po polsku i przedstawia działanie programu w praktyce.