Samsung Galaxy S 4 Active był chyba tą odmianą flagowego smartfonu Samsunga, o której przez ostatnie tygodnie mówiło się najwięcej. Były plotki, spekulacje, zdjęcia i niepotwierdzone dane techniczne, ale wreszcie wszystko staje się jasne. Samsung Galaxy S 4 Active, wodoodporny smartfon o wzmocnionej konstrukcji został dzisiaj oficjalnie potwierdzony. Zobaczcie zatem jak wygląda i co oferuje.

Galaxy S 4 Active jest wersją flagowego modelu Galaxy S 4, charakteryzującą się wzmocnioną konstrukcją obudowy, odpornością na wodę, pył i różne inne zanieczyszczenia. Posiada normę IP67, która świadczy o tym, że telefon może „zanurkować” pod wodę do głębokości 1 metra, na nie dłużej niż pół godziny. Jak sama nazwa wskazuje, Galaxy S 4 Active został przygotowany z myślą o osobach aktywnie spędzających czas i jak twierdzi sam producent – to idealny kompan dla poszukiwaczy przygód.

Samsung Galaxy S 4 Active [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy S 4 Active [źródło: Samsung]

Wersja Active od tej standardowej różni się przede wszystkich wyglądem obudowy, ale w środku znajdziemy prawie te same podzespoły, co w Galaxy S 4. Obudowa została wzmocniona w górnej i dolnej części za pomocą specjalnych nakładek i śrub, lecz do końca jeszcze nie wiadomo jakiego użyto tworzywa. Smartfon wyposażono w czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 600 o taktowaniu 1,9 GHz, 2 GB pamięci RAM i baterię 2600 mAh, która pozwoli nam zabrać smartfon bez ładowarki na około 2-dniową wycieczkę poza miasto. Ekran w Galaxy S 4 Active ma 5 cali i rozdzielczość FullHD (1920 x 1080 pikseli), lecz nie jest to już Super AMOLED, a „zwykły” ekran TFT LCD. Podobnie jak w „Czwórce”, ekran można obsługiwać w rękawiczkach.

Różnicę widać w wielkości matrycy aparatu, która w przypadku Galaxy S 4 dla aktywnych ma 8 megapikseli, a nie 13 jak to ma miejsce we flagowym modelu. Galaxy S 4 Active jest też trochę większy i cięższy, co jest normalne zważając na ulepszoną, bardziej wytrzymałą obudowę. Wysokość smartfonu to niemal 140 mm, szerokość przekracza 71 mm, a grubość wynosi 9,1 mm. Waga to 151 gramów, więc Active jest cięższy o ponad 20 gramów od Galaxy S 4.

[nggallery id=82]

Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 4.2.2 Jelly Bean z nakładką TouchWiz Nature UX 2.0 i ma dostęp do wszystkich najnowszych usług producenta jak chociażby Group Play, S Tłumacz, S Travel, Story Album i S Health. Galaxy S 4 Active można także obsługiwać bezdotykowo, a to wszystko za sprawą inteligentnych funkcji takich jak Smart scroll, Smart pause, Air View czy Air Gesture. Nie zabrakło również masy czujników, gdzie znajdziemy między innymi akcelerometr, czujnik zbliżeniowy, żyroskop, cyfrowy kompas, barometr czy czujnik światła.

Galaxy S 4 Active jak wskazują na to zdjęcia, zawita na rynku w trzech kolorach – szarym, pomarańczowym, o którym była mowa między innymi tutaj i niebieskim. Nie wiadomo kiedy nastąpi jego inauguracja w sklepach, ale pojawiły się już informacje odnośnie jego ceny. Jak podają niektóre źródła, Samsung Galaxy S 4 Active w Holandii ma kosztować 649 euro. Daje to nam kwotę na poziomie 2750 złotych, więc można po cichu się spodziewać, że sugerowana cena producenta za wzmocniony wariant smartfonu będzie w dniu premiery podobna do tej, którą przyszło nam zapłacić w przypadku Galaxy S 4.

[nggallery id=83]

Jak Wam się podoba Galaxy S 4 Active? Czy uważacie, że smartfon mógłby znaleźć się w kieszeni Bear’a Grylls’a?

źródło: Samsung