Samsung Galaxy S 4 już jakiś czas temu dostał pierwszą aktualizację oprogramowania, ale niestety nie usunęła ona wszystkich dolegliwości, z którymi borykał się flagowy smartfon. Nadal występowało smużenie w ustawieniach, a niektórzy użytkownicy narzekali na częste spowolnienia i „lagi”. Na całe szczęście pojawiła się nowa aktualizacja, która przynosi sporo nowości i usprawnień, poprawiających stabilność działania systemu, a tym samym działanie całego telefonu. Początkowo pojawiła się w Niemczech, ale niebawem powinna także zawitać w naszym kraju.

Najbardziej irytującą kwestią po premierze Galaxy S 4 okazała się mała ilość wolnej pamięci wbudowanej na dane użytkownika. Przypomnijmy, że wersja, która dostępna jest na polskim rynku ma 16 GB wewnętrznej przestrzeni na dane, ale tylko z nieco ponad 9 GB (dokładnie 9,15 GB) może korzystać użytkownik. Wynika to z faktu, że Galaxy S 4 posiada mnóstwo unikalnych funkcji i aplikacji, które muszą znaleźć gdzieś swoje miejsce.

Samsung Galaxy S 4 [źródło: galaktyczny.pl]
Samsung Galaxy S 4 [źródło: galaktyczny.pl]

Posiadacz telefonu (nie tylko Galaxy S 4) do pamięci „wrzuca” wszystko co popadnie – dokumenty, zdjęcia, filmy, ale przede wszystkim aplikacje, które jak wiadomo trochę zajmują. Weźmy przykładowo kilka lepszych gier i już pamięć w Galaxy S 4 jest prawie w całości zapełniona. Na szczęście najnowsza aktualizacja oprogramowania naprawia ten problem, minimalnie powiększając dostępną pamięć do 9,23 GB, ale przede wszystkim dając możliwość przenoszenia zainstalowanych aplikacji na kartę pamięci microSD. Z całą pewnością na tę zmianę czekali wszyscy użytkownicy telefonów z Androidem i w końcu ją ponownie dostali (ponownie, bo we wcześniejszych wersjach Androida taka opcja była dostępna)

Aktualizacja przynosi ze sobą także nowy firmware aparatu i naprawia błąd z efektem smużenia podczas przewijania ekranu w ustawieniach. Wszystkie znane zmiany zostały wypisane poniżej, ale jeśli udało Wam się znaleźć jeszcze jakieś inne, dajcie znać w komentarzach.

  • Nowy firmware aparatu
  • Rozwiązano problem smużenia (fioletowego rozmycia podczas przewijania)
  • Dodano przełącznik Smart pause na belce powiadomień
  • HDR Video, czyli możliwość nagrywania filmów HDR
  • Przenoszenie aplikacji na kartę microSD
  • Pół-przezroczysty pasek stanu (belka)
  • Nowe ikony w ustawieniach
  • Nowy tryb ekranu zwiększający jego czytelność
  • Opcja „Secure boot status” w Informacjach o urządzeniu

Trzeba przyznać, że aktualizacja swoje waży, bo przyjdzie nam pobrać dokładnie 365,67 MB. Urządzenie można zaktualizować w trybie OTA (Over-the-Air) bądź podłączając telefon do komputera i korzystając z programu Samsung Kies. Przed przystąpieniem do aktualizacji warto upewnić się, że bateria w telefonie jest naładowana przynajmniej w połowie.

[nggallery id=84]

źródło: SamMobile

Nowa wersja oprogramowania jak na razie została wydana tylko w Niemczech i nadal czekamy na wersję XEO dla Polski. Niemniej jednak, jeśli ktoś nie może się wstrzymać i chce przetestować najnowszą wersję oprogramowania dla Galaxy S 4, może ją pobrać poniżej i zainstalować, korzystając z Galaktycznego Poradnika. Pamiętajcie jednak, że nie ponosimy odpowiedzialności za błędy wynikające z niewłaściwego używania programu i niewystarczającej wiedzy osoby, która z niego korzysta.

Szczegóły oprogramowania:

Model: GT-I9505
Kraj: Niemcy
Wersja systemu: Android 4.2.2 Jelly Bean
Lista zmian: 768421
Data kompilacji: Środa, 29 Maja 2013 16:05:23 +0000
Kod: DBT
PDA: I9505XXUBMEA
CSC: I9505OXABMEA
MODEM: I9505XXUBMEA

I9505XXUBMEA (1598.2 MB) – Pobierz

źródło: SamMobile

3 KOMENTARZE

  1. Problem smużenia rozwiązano częściowo, ale chyba tylko w menu ustawień. Występuje wszędzie. Na przykład w Google Play. Przesuwając zdjęcia aplikacji ze sklepu w powiększeniu na całym ekranie, jeśli natrafimy na odpowiednie kolory to smuży okropnie. Instalując dowolny launcher z przewijaną tapetą, również zauważymy smużenie na tapecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj