Samsung Galaxy Note 8.0 to tablet wyposażony w rysik S-Pen, którego dostępność w naszym kraju została wczoraj oficjalnie potwierdzona przez Samsunga. Tablet jest już do kupienia w kilkunastu sklepach na terenie naszego kraju, ale czym on byłby bez ochronnego etui. Firma Belkin poinformowała o wprowadzeniu do oferty trzech nowych pokrowców dla nowego urządzenia  Samsunga: Tri-fold Color, Cinema Stripe-Refresh i Multi Tasker Pro.

Do rodziny Samsung niedawno dołączył nowy tablet Galaxy Note 8.0.  Wraz z wejściem na rynek nowego modelu, do sprzedaży trafiły dedykowane mu akcesoria, zaprojektowane przez amerykańską markę Belkin, specjalizującą się w tworzeniu designerskich akcesoriów do urządzeń mobilnych. Na szczególną uwagę zasługują nowoczesne etui, które oprócz funkcji ochronnej, podkreślają niepowtarzalny styl i charakter właściciela tabletu.

Samsung Galaxy Note 8.0 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Note 8.0 [źródło: Samsung]

Etui firmy Belkin nie tylko są świetnie wykonane, ale przede wszystkim ułatwiają użytkowanie i przechowywanie tabletu, chroniąc go przez upadkami i zanieczyszczeniami. Producent przygotował trzy rodzaje etui, które mają odmienne zastosowanie i skierowane są do różnych grup odbiorców.

Tri-fold Color (F7P089)

f7p089
Tri-fold Color [źródło: Belkin]

Model wykonany jest z żywicy poliuretanowej zapewnia podstawową ochronę i stabilność. Etui jest dostępne w dwóch eleganckich wersjach kolorystycznych: czarnej i purpurowej. Producent nie zapomniał o wygodnym mechanizmie zamknięcia do którego wykorzystał elastyczne zapięcie typu „strap”.

Kolor fioletowy – 139,90 złotych
Kolor czarny – 129,90 złotych

Cinema Stripe-Refresh (F7P087)

f7p087
Cinema Stripe-Refresh [źródło: Belkin]

Etui spodoba się fanom kina domowego, ponieważ etui pozwala na oglądanie filmów pod każdym kątem. Wystarczy ustawić podstawkę, tak jak nam wygodnie, rozsiąść się w fotelu lub na kanapie i po prostu włączyć ulubiony serial lub film. Oprócz oglądania filmów model pozwala też na wygodne pisanie maili i innych materiałów tekstowych. Do wyboru są dwie wersje kolorystyczne: klasyczny czarny i głęboki granat, wykonane ze skóry lub tworzywa.

Kolor czarny – 149,90 złotych

Multi Tasker Pro (F7P090)

f7p090
Multi Tasker Pro [źródło: Belkin]

To etui charakteryzuję się eleganckim i profesjonalnym desingiem. Dzięki ruchomej podstawce zapewnia najwyższy komfort używania tabletu zawsze i wszędzie tam, gdzie tego chcesz i potrzebujesz. Model jest wykonany z naturalnej skóry, w dwóch wariantach kolorystycznych: ciemno-różowym i czarnym.

Na koniec warto wspomnieć czym charakteryzuje się 8-calowy Galaxy Note. Wymiary tabletu sprawiają, że można go komfortowo trzymać w jednej dłoni, a obsługiwać drugą. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie ma 8-calowy ekran TFT LCD, który gwarantuje rozdzielczość WXGA (1280 x 800 pikseli) i upakowanie pikseli na poziomie 189 ppi. Moc obliczeniową zapewnia 4-rdzeniowy procesor Samsung Exynos 4412 o taktowaniu 1,6 GHz, wspomagany przez 2 GB pamięci RAM i  podkręcony procesor graficzny ARM Mali-400 MP4. Użytkownik do dyspozycji ma 16 GB pamięci wewnętrznej i slot na karty pamięci, który obsługuje nośniki o maksymalnej pojemności 64 GB. Więcej informacji o Galaxy Note 8.0 możecie znaleźć tutaj lub tutaj.

Samsung Galaxy Note 8.0 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Note 8.0 [źródło: Samsung]

Tablet w Polsce występuje w kolorze białym i w dwóch wariantach łączności – z „samym” WiFi i WiFi + 3G. Ta pierwsza wersja została wyceniona na 1599 złotych, a druga 1999 złotych.

źródło: Belkin