Samsung Galaxy Note to pierwszy tabletofon firmy Samsung zaprezentowany w drugiej połowie 2011 roku. Został całkiem ciepło przyjęty na rynku, co przełożyło się na kilka milionów sprzedanych sztuk na całym świecie. Obok tego pojawiła się jednak fala krytyki dotycząca sporych wymiarów tego urządzenia, przez co używanie go jedną ręką było mało wygodne. Do zakupu Samsunga Galaxy Note skłoniła mnie chęć posiadania tabletu i telefonu w jednym urządzeniu. Jak Galaxy Note sprawuje się w praktyce? Jakie są moje odczucia po roku jego używania? Zapraszam do czytania. 

Na start zajmiemy się pudełkiem i jego zawartością. Samo opakowania jest dosyć małe jak na sprzęt, który się w nim znajduje. Pudełko zachowane jest w standardowym dla Samsunga stylu. Z przodu duże zdjęcie urządzenia, a z tyłu skrócona specyfikacja techniczna i opis najważniejszych cech.

[nggallery id=90]

Po otworzeniu pudełka od razu rzuca się nam w oczy telefon, który szczelnie wypełnia całą przestrzeń. Oprócz tego wewnątrz znajdziemy ładowarkę sieciową, kabel USB, słuchawki z wymiennymi silikonowymi nakładkami i oczywiście wszystkie niezbędne „papierki” jak karta gwarancyjna czy skrócona instrukcja obsługi. Co dziwnego, razem z telefonem w wersji „niebieskiej” dostarczone zostały białe słuchawki. Czyżby Samsung się pomylił? A może mają ich w tym kolorze za dużo i „rozdają”?

Zawartość zestawu [źródło: galaktyczny.pl]
Zawartość zestawu [źródło: galaktyczny.pl]

Spis treści: 

  1. Wstęp
  2. Wygląd i specyfikacja
  3. Oprogramowanie
  4. Rysik S-Pen
  5. Ergonomia
  6. Podsumowanie