Jakiś czas temu pisaliśmy o nowej aktualizacji dla Samsunga Galaxy S 4, która poprawiła nieco stabilność systemu i wprowadziła kilka nowych funkcji. Niestety nowa wersja oprogramowania była dostępna tylko u naszych zachodnich sąsiadów, więc Polacy musieli obejść się smakiem i jeszcze uzbroić się w trochę cierpliwości. Nie musieliśmy jednak długo czekać, bo dzisiaj aktualizacja pojawiła się oficjalnie w naszym kraju.

Dzisiaj włączając pakiet danych komórkowych nagle powitała mnie miła informacja o dostępności nowej aktualizacji dla mojego Galaxy S 4. Widziałem już jakiś zmiany wprowadzi i ucieszyłem się, że nowa wersja oprogramowania wreszcie dostępna jest dla użytkowników w Polsce. Sprawdźmy zatem jakie nowości wprowadza.

Screenshot_2013-06-21-13-47-13
Samsung Galaxy S 4 podczas pobierania aktualizacji [fot. galaktyczny.pl]

Aktualizacja nie zmienia numeru wersji systemu, więc nadal mamy do czynienia z Androidem 4.2.2 Jelly Bean jak było do tej pory. W nowym oprogramowaniu znajdziemy te same nowości, co w wersji, która pojawiła się w Niemczech. Lista znalezionych zmian (jeśli doszukaliście się innych, dajcie znać w kontekstach) podana jest poniżej:

  • Nowe oprogramowanie aparatu
  • Zlikwidowano problem smużenia obrazu
  • Dodano przełącznik Smart pause na belce powiadomień
  • Dodano możliwość nagrywania wideo w HDR
  • Możliwość przenoszenia aplikacji na kartę pamięci (SD)
  • Pół-przezroczysty pasek stanu (belka powiadomień)
  • Nowe ikony w ustawieniach
  • Dodano nowy tryb ekranu zwiększający jego czytelność
  • Dodano opcję „Secure boot status” w Informacjach o urządzeniu
  • Powiększono nieco dostępną pamięć wewnętrzną (teraz wynosi ona dokładnie 9,23 GB)

Cała paczka, którą pobieramy w trybie OTA (Over-The-Air) bądź program Samsung Kies ma łączną wagę około 366 MB. Do pobrania lepiej jest więc użyć połączenia WiFi, by nie narazić się na utratę megabajtów z pakietu (no… chyba, że ktoś ma duży pakiet :)). Przed aktualizacją należy pamiętać, że poziom baterii powinien wynosić przynajmniej 50%!

Screenshot_2013-06-21-14-08-51
Samsung Galaxy S 4 po aktualizacji oprogramowania [fot. galaktyczny.pl]

Jeśli jednak nie chcecie korzystać z tej praktycznie najszybszej metody aktualizacji jaką jest ta z poziomu trybu OTA, bądź przechodzicie z innego ROMu, to możecie wgrać oficjalne oprogramowanie za pomocą programu Odin. Wtedy pomocny na pewno okaże się nasz Galaktyczny Poradnik.

Poniżej przedstawiam szczegóły oprogramowania I9505XXUBMEA:

Model: GT-I9505
Kraj: Polska
Wersja systemu: Android 4.2.2 Jelly Bean
Lista zmian: 768421
Data kompilacji:  Środa, 29 Maja 2013 16:05:23 +0000
Kod: XEO
PDA: I9505XXUBMEA
CSC: I9505OXXBMF1
MODEM: I9505XXUBMEA

A Wy już jesteście po aktualizacji swoich „Czwórek”? Jak ogólne wrażenia? Koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach.