Pod koniec maja bieżącego roku Samsung Galaxy S 4 mini został oficjalnie potwierdzony przez producenta, a kilka dni temu zaliczył oficjalną prezentację na gali Samsung Premiere 2013. Do tej pory kompaktową wersję flagwego Galaxy S 4 mogliśmy spotkać w ofertach pre-order między innymi w Wielkiej Brytanii czy Niemczech. Panie i panowie, chłopcy i dziewczęta, mamy świetną wiadomość dla tych, którzy są zainteresowani zakupem Galaxy S 4 mini – smartfon właśnie trafił do przedsprzedaży w Polsce.

Spekulując pare tygodni temu na temat ceny Samsunga Galaxy S 4 mini w naszym kraju dużo nie pomyliłem się w swoich obliczeniach. Wówczas opierając się na cenach Galaxy S 4 i Galaxy S 4 mini w Polsce i w Rosji, stwierdziłem, że za mnijeszą wersję flagowego smartfonu Samsunga przyjdzie nam zapłacić 1799 złotych. W rzeczywistości cena jest o „stówkę” wyższa i wynosi 1899 złotych.

Samsung Galaxy S 4 mini (biały) w przedsprzedaży w Polsce [źródło: Euro]
Samsung Galaxy S 4 mini (biały) w przedsprzedaży w Polsce [źródło: Euro]

Taka też kwota, czyli 1899 złotych widnieje przy Samsungu Galaxy S 4 mini, który pojawił się w ofercie sklepu Euro. W przedsprzedaży znalazły się dwie wersje kolorystyczne – biała i czarna, ale niestety, mimo informacji, że „Produkt będzie dostępny w dniu premiery podanej przy produkcie”, takiej daty nie jestem w stanie się doszukać. Może Wy ją widzicie? 🙂

Samsung Galaxy S 4 mini (czarny) w przedsprzedaży w Polsce [źródło: Euro]
Samsung Galaxy S 4 mini (czarny) w przedsprzedaży w Polsce [źródło: Euro]

Przypomnę, że Samsung Galaxy S 4 mini to mniejsza, bardziej kompaktowa wersja Galaxy S 4, równie naszpikowana innowacyjnymi funkcjami. Smartfon posiada 4,3-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości qHD, aparat o matrycy 8 milionów pikseli z możliwością rejestracji filmów w jakości FullHD, 8 GB pamięci wewnętrznej na wszystkie dane i litowo-jonowy akumulator o pojemności 1900 mAh. Sercem urządzenia jest 2-rdzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 400 o taktowaniu 1,7 GHz, wspierany przez 1,5 GB pamięci RAM. Galaxy S 4 mini działa pod kontrolą systemu Android 4.2.2 Jelly Bean, a obsługę ułatwia interfejs TouchWiz Nature UX w wersji 2.0. Więcej informacji o tym modelu znajdziecie pod tym linkiem.

Czy uważacie, że 1899 złotych za Samsunga Galaxy S 4 mini to dobra cena? Jesteście zainteresowani zakupem tego smartfonu?

źródło: Euro