Wielką bolączką dzisiejszych smartfonów jest bateria, która utrzyma smartfon przy życiu przez około dwie doby przy normalnym użytkowaniu. A co gdyby ten czas można było wydłużyć? Firma Mugen Power wprowadziła do swojej oferty baterię dedykowaną dla Galaxy S 4 o prawie dwukrotnie wyższej wydajności niż ta standardowa.

Samsung Galaxy S 4 trafił na rynek z akumulatorem o pojemności 2600 mAh, o 500 mAh większym niż w poprzednim flagowym modelu Samsunga. Mimo pojemniejszej baterii, smartfon jest bardzo cienki (7,6 mm) i może funkcjonować z dala od źródła prądu przez około 2 dni.

Mugen Power HLI-I9500XL - wykres [źródło: mugen-power-batteries.com]
Mugen Power HLI-I9500XL – wykres [źródło: mugen-power-batteries.com]

W ofercie firmy Mugen Power pojawiła się bateria litowo-jonowa 3,8 V o pojemności 5500 mAh, specjalne przygotowana dla Samsunga Galaxy S 4. Ogniwo o oznaczeniu HLI-I9500XL zapewnia ponad dwukrotnie lepszą wydajność w porównaniu do standardowej baterii, która fabrycznie pakowana jest ze smartfonem w pudełku. Może się to przełożyć na około 4, a nawet 5 dni pracy urządzenia na zasilaniu akumulatorowym w  zależności od użytkowania.

Mugen Power HLI-I9500XL [źródło: mugen-power-batteries.com]
Mugen Power HLI-I9500XL [źródło: mugen-power-batteries.com]

W zestawie razem z baterią znajduje się tylna część obudowy z NFC dostosowana do koloru telefonu i skórzane etui – wsuwkę. Cena została ustalona na poziomie 89,50 dolarów (ok. 300 złotych), co niestety nie jest kwotą małą, ale w cenę wliczona jest darmowa międzynarodowa wysyłka. Bateria nieco powiększa gabaryty samego smartfonu, ale każdy kto jest zainteresowany wydłużeniem jego działania na baterii powinien się z tym liczyć.

Co myślicie o takiej baterii dla Galaxy S 4? Ile wytrzymuje Wasza „Czwórka” na fabrycznym akumulatorze po pełnym ładowaniu?

źródło: Mugen Power