Seria Galaxy Mega reprezentuje urządzenia średniej klasy, które pod względem wyglądu są podobne do tabletofonów Galaxy Note. Mają duży ekran, spore wymiary, ale na próżno jest szukać rysika S-Pen. Mega nie cieszą się zbytnim zainteresowaniem w Polsce ze względu na ich słabą dostępność, mimo tego, że są niezłą alternatywą dla droższych urządzeń z podobnym rozmiarem ekranu. Może i rozmowa z takiego „kolosa” może dla niektórych wydawać się niepoważna, Samsung planuje wydać kolejne wersje tych urządzeń, ale tym razem z obsługą dual SIM.

Pierwszy z dwóch nowych wariantów to Galaxy Mega 6.3 DUOS, o oznaczeniu SCH-P729. Jest to ciekawa propozycja dla osób, które uważają, że 7-calowy tablet jest za duży, bo urządzenie charakteryzuje się 6,3-calowym ekranem o rozdzielczości 720p, dwurdzeniowym Exynosem o taktowaniu 1,7 GHz i 1 GB pamięci RAM. Znajdziemy w  nim jeszcze między innymi główny aparat o matrycy 8 milionów pikseli, przednią 2-megapikselową kamerkę, slot na karty pamięci i system Android 4.2.2 Jelly Bean.

Drugim budżetowym tabletofonem jest Galaxy Mega 5.8 DUOS, o oznaczeniu GT-I9152. Jest to wersja dla ludzi, dla których 6,3-calowy Mega jest już za duży. Urządzenie jest bliźniaczo podobne do Galaxy Mega 6.3, więc znajdziemy w środku ten sam procesor o taktowaniu 1,7 GHz, taką samą ilość pamięci RAM, identyczne aparaty, obsługę kart pamięci i oczywiście Androida w wersji 4.2.2 Jelly Bean. Jedyną widoczną różnicą będzie ekran o przekątnej 5,8″ i mniejszej rozdzielczości wynoszącej  960 x 540 pikseli.

Oba nowe warianty Galaxy Mega pojawią się już niebawem w sprzedaży, ale jak na razie na ich dostępność w Polsce nie ma co liczyć. A szkoda, bo to naprawdę bardzo ciekawe urządzenia, biorąc przede wszystkim pod uwagę ich cenę, która wynosi około 350 €.

źródło: PhoneArena