Galaxy Mega to nowa grupa urządzeń Samsunga, których zadaniem, podobnie jak w przypadku Galaxy Note jest wypełnienie luki między smartfonami i tabletami oraz połączenie ich wspólnych cech w jednej obudowie. Na razie rodzina jest uboga, bo zawiera dwa modele – Galaxy Mega 5.8 i Galaxy Mega 6.3, które jak sama nazwa wskazuje różnią się od siebie głównie wielkością ekranu. Ten drugi, większy można już zakupić w całkiem przystępnej cenie na Allegro.

Samsung Galaxy Mega 6.3 jest większy od smartfonu i nieco mniejszy od 7-calowego tabletu, więc najlepszym dla niego określeniem jest nazwa mikrotablet. Urządzenie nie jest jeszcze oficjalnie dostępne w Polsce, ale już niebawem może się to zmienić. 6,3-calowego Galaxy Mega nie spotkamy jeszcze w sklepach stacjonarnych, ale jest już dostępny w dwóch sklepach internetowych (dane z Ceneo na dzień 18.07) i na kilku aukcjach na Allegro. My przyjrzymy się tej drugiej opcji.

Samsung Galaxy Mega 6.3 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Mega 6.3 [źródło: Samsung]

Wiadomym jest, że na aukcjach internetowych przeważnie możemy zakupić coś taniej. Nie znamy jeszcze sugerowanej ceny producenta w przypadku Galaxy Mega 6.3, ale z racji tego, że ma to być urządzenie budżetowe, cena nie powinna być zbyt wysoka. Patrząc po pierwszych ofertach rzeczywiście tak jest. Galaxy Mega 6.3 można zakupić już za 1669 złotych, co według mnie jest do zaakceptowania.

Ceny Galaxy Mega 6.3 na Allegro [źródło: Allegro]
Ceny Galaxy Mega 6.3 na Allegro [źródło: Allegro]

Trzeba zaznaczyć, że jest to cena, która stopniowo będzie się obniżać. Spójrzmy na takiego Galaxy Note II. Tabletofon w dniu premiery kosztował prawie 3 tysiące złotych, a teraz można go zdobyć już za około 1700 złotych. Podobnie może być zatem z Galaxy Mega 6.3, który z każdym kolejnym miesiącem będzie coraz tańszy.

Z pewnością jest to dobra propozycja dla osób, które potrzebują urządzenia wręcz stworzonego do przeglądania multimediów, treści internetowych, grania w gry i szeroko pojętej rozrywki. Przypomnę, że Galaxy Mega dysponuje 6,3-calowym ekranem o rozdzielczości HD, dwurdzeniowym procesorem o taktowaniu 1,7 GHz, 1,5 GB pamięci RAM i pamięcią wbudowaną o wielkości 8 GB. Jeśli ktoś jest zainteresowany bardziej szczegółową specyfikacją tego urządzenia warto zajrzeć do tego wpisu.

A czy Wy uważacie, że początkowa cena za Galaxy Mega 6.3 jest dobra? Planujecie jego zakup? Dajcie znać w komentarzach.