Pamiętacie te czasy jak telefony ze składaną obudową cieszyły się sporą popularnością? Jednym z najbardziej charakterystycznych urządzeń tego typu była Motorola RAZR, która została zaprezentowana w trzecim kwartale 2004 roku. Po wielkim „boom” na smartfony możemy ujrzeć na rynku tylko te jednobryłowe, a wszystkie tak zwane telefony z klapką zostały zapomniane. Niedługo może to się jednak zmienić dzięki Galaxy Folder!

Jak podaje koreańska strona DDaily, w przyszłym miesiącu powinniśmy ujrzeć składany telefon od firmy Samsung ,pracujący pod kontrolą systemu Android. Anonimowy pracownik Samsunga twierdzi, że Galaxy Folder zawita na rynku w sierpniu tego roku z łącznością 4G LTE i Androidem, oczywiście w składanej obudowie.

Samsung Galaxy Folder [źródło: ubergizmo]
Samsung Galaxy Folder [źródło: ubergizmo]

Natomiast japoński serwis Blog of Mobile dodaje, że urządzenie będzie posiadało wyświetlacz o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, co może sugerować domyślną pionową orientację urządzenia oraz dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 od Qualcomm. Galaxy Folder będzie miał oznaczenie SHV-E400S/K, co może oznaczać, że urządzenie będzie początkowo dostępne jedynie w Korei Południowej.

Według mnie urządzenie zapowiada się całkiem ciekawie, chociaż tak mała rozdzielczość ekranu i słaby procesor za dobrze nie wróżą. Z drugiej jednak strony brakuje takich telefonów na rynku. A co Wy sądzicie o tym modelu?

źródło: Android Beat, Ubergizmo