Parę dni temu pisaliśmy, że Samsung prawdopodobnie pominie aktualizację do Androida 4.2.2 dla Galaxy S III i Galaxy Note II. Informacja ta została przyjęta dosyć sceptycznie przez naszych czytelników i nie ma się co im dziwić. Użytkownicy tych urządzeń z niecierpliwością wyczekują aktualizacji i są głodni nowości, które pojawiły się razem z Galaxy S 4. Wygląda jednak na to, że Samsung rzeczywiście nie udostępni Androida 4.2.2 Jelly Bean dla drugiego tabletofonu.

Australijski operator telefonii komórkowej Telstra potwierdził na swojej stronie, że Samsung pominie aktualizację do Androida 4.2.2 Jelly Bean dla Galaxy Note II. Jak można zauważyć, komunikat dotyczy jedynie Galaxy Note II w wersji ze wsparciem 4G, ale nie wykluczone, że z modelem oznaczonym jako GT-N7100 będzie podobnie.

Telstra - aktualizacja telefonów [źródło: Telstra]
Telstra – aktualizacja telefonów [źródło: Telstra]

W uwagach operator wspomniał, że południowokoreański producent zdecydował pominąć aktualizację do 4.2.2 na rzecz nowszej wersji. Dlatego też Galaxy Note II może od razu dostać aktualizację do wersji systemu 4.3 Jelly Bean, która jest jeszcze szybka w działaniu, poprawia wydajność baterii i wprowadza dodatkowe ulepszenia.

Jeśli chodzi o Samsunga Galaxy S III aktualizacja do Androida 4.2.2 Jelly Bean jest praktycznie gotowa, ale nie wiadomo czy Samsung, podobnie jak w przypadku Note II nie zdecyduje się jej pominąć, mimo zaawansowanego stanu pracy. Trudno więc ocenić jak to będzie w rzeczywistości, ale trzeba przygotować się na każdy scenariusz, także ten najgorszy.

źródło: SamMobile

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj