Galaxy Note II to drugi tabletofon Samsunga zaprezentowany podczas targów IFA 2012, który osiągnął nie lada sukces na światowym rynku. Urządzenie normalnie pracuje pod kontrolą czterordzeniowego układu Exynos 4412 o taktowaniu 1,6 GHz, wspieranego przez 2 GB pamięci RAM. Okazuje się że prawdopodobnie niedługo pojawi się wersja Galaxy Note II z jednostką Snapdragonem 600.

W bazie benchmarku AnTuTu pojawił się wynik testu urządzenia o oznaczeniu GT-N7108D, który wynosi aż 26901 punktów. Rezultat może robić wrażenie, bo jest lepszy od tego uzyskanego przez Galaxy S 4 w wersji ze Snapdragonem 600.

image
GT-N7108D w benchmarku AnTuTu [źródło: SamMobile]

Ten wariant Galaxy Note II prawdopodobnie pojawi się tylko w Chinach dla lokalnego operatora China Mobile i będzie obsługiwał standard TD-LTE, który nie jest wspierany przez autorski układ Samsunga. Dlatego też, południowokoreański producent zdecydował się na wykorzystanie układu od firmy Qualcomm, który posiada wbudowany modem LTE i oferuje lepszą efektywność pracy oraz dłuższe działanie na baterii.

Galaxy Note II działający pod kontrolą Snapdragona 600 pojawił się również na stronie FCC (Federalna Komisja Łączności), potwierdzając wsparcie dla WiFi w standardzie IEEE 802.11 ac (5 GHz). Standard ten jest wspierany tylko w topowych urządzeniach wypuszczonych w 2013 roku takich jak chociażby Galaxy S 4 czy HTC One.

image
GT-N7108D w FCC [źródło: SamMobile]

O ile to, że Samsung pracuje nad nowym wariantem Galaxy Note II jest potwierdzony, o tyle nie mamy nadal pewności czy Samsung wyposaży go w Snapdragon’a 600. Jeżeli tak by się rzeczywiście stało, byłoby to trochę dziwne posunięcie ze strony firmy, biorąc pod uwagę fakt, że premiera jeszcze potężniejszego Galaxy Note III zbliża się wielkimi krokami.

A Wy co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzach.

źródło: SamMobile