W oczekiwaniu na Galaxy Note III chyba nikt nie spodziewał się, że usłyszymy nowe wieści o odświeżonej wersji poprzedniej generacji tabletofonu. Tydzień temu w wynikach benchamrku AnTuTu został przyłapany model GT-N7108D, który jak się okazało skrywał pod obudową czterordzeniowgo Snapdragona 600. Na potwierdzenie nowego wariantu nie musieliśmy długo czekać, ale czy nie stało się to zbyt późno?

Samsung Galaxy Note II miał swoją premierę we wrześniu ubiegłego roku na targach IFA 2012, które odbyły się w Berlinie. Wówczas południowokoreański producent wyposażył swój sprzęt w autorski układ Exynos 4412, który dysponował czterema rdzeniami ARM Cortex-A9 o taktowaniu 1,6 GHz. Urządzenie może w obecnych czasach nie należy już do najwydajniejszych na rynku, ale nadal zapewnia komfortową, wygodną pracę, a w połączeniu z 2 GB pamięci RAM umożliwia działanie na kilku aplikacjach jednocześnie i szybkie przełączanie się między nimi. Wiem co piszę, bo sam drugiego Note’a używam przeszło pół roku.

Wczoraj świat obiegła informacja o odświeżonej wersji Galaxy Note II, w której znalazł się układ Snapdragon 600 od firmy Qualcomm. Przyznam, że jestem nieco zmieszany tą wiadomością i cały czas po mojej głowie chodzą pytania – Po co?, Czy taka wersja Galaxy Note II jest w ogóle potrzebna?, Czy jest sens wprowadzania nowej wersji po niemal roku od premiery tej standardowej? Wygląda na to, że tak skoro takowa została potwierdzona.

wpid-AnTuTu.png
GT-N7108D w benchmarku AnTuTu [źródło: SamMobile]

Galaxy Note II z nowym układem będzie dostępny tylko i wyłącznie w ofercie China Mobile – największego operatora telefonii komórkowej na świecie. Tutaj od razu nasuwają się odpowiedzi na zadane wyżej pytania. Skoro największy (około 703 mln użytkowników) to ma bardzo rozległą, skomplikowaną śieć z różnymi technologiami, których jak się okazuje jednostka Exynos nie obsługuje. Stąd też pojawiła się wersja ze Snapdragonem 600, układem wspierającym standardy TD-SCDMA, W-CDMA, TDD-LTE i FDD-LTE, które oferują zwiększoną prędkość transferu danych.

Samsung Galaxy Note II

Pozostała specyfikacja tabletofonu pozostaje niezmieniona. Znajdziemy zatem 2 GB pamięci operacyjnej RAM, aparat o matrycy 8 milionów pikseli, 16 GB pamięci wewnętrznej, akumulator o pojemności 3100 mAh i rzecz jasna rysik S-Pen. Co ciekawe, nowa odsłona ma pracować pod kontrolą Androida 4.2.2 Jelly Bean, a przypomnę, że aktualizacja do tej wersji systemu dla drugiego tabletofonu miała zostać pominięta. Jak to więc w końcu będzie? Zobaczymy.

Według mnie wprowadzenie odświeżonego Galaxy Note II mija się z celem, zważając na fakt, że za nieco ponad miesiąc zostanie zaprezentowany następca z jeszcze lepszym i wydajniejszym układem Snapdragon 800. Poza tym model GT-N7108D dostępny jest w Chinach jako exclusive, więc marne szanse, że oficjalnie pojawi się w innych krajach.

A jakie zdanie macie Wy w tej sprawie? Czekamy na opinie poniżej.

źródło: SamMobile

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj