Samsung Galaxy S II to smartfon, który już przeżył swoje, bowiem jego premiera miała miejsce przeszło dwa lata temu. Na rynku zawitał on z dosyć starą już wersją systemu – Androidem 2.3 Gingerbread i dopiero ostatnia aktualizacja do wersji 4.1 Jelly Bean dała mu nowe życie. Telefon zyskał nowe funkcje i dostał niezłego kopa w szybkości działania. Czy Galaxy S II może liczyć na kolejną aktualizację?

Jakiś czas temu Samsung obiecał zaktualizować Galaxy S II do obecnie najnowszej wersji systemu (nie licząc wersji 4.3, która dostępna jest jak na razie tylko na Nexus’y) jakim jest Android 4.2.2 Jelly Bean. Jak jednak oświadcza południowokoreański gigant – jest duży problem z dostosowaniem nowej wersji nakładki TouchWiz Nature UX do najnowszej wersji systemu. Wygląda, więc na to, że „Dwójka” może nie doczekać się swojej aktualizacji do Androida 4.2.2 Jelly Bean.

Zwróćmy jednak uwagę na to, że Samsung wywiązał się już ze swego rodzaju „umowy”, gdyż aktualizował Galaxy S II na bieżąco przez 18 miesięcy, a sam smartfon przeszedł już dwie poważne aktualizacje. Jeżeli więc producent upora się z problemowym TouchWiz’em i zdecyduje się na wydanie aktualizacji, to tak na prawdę będzie to tylko jego dobra wola, ponieważ tego robić nie musi, wnioskując z powyższej informacji.

Samsung Galaxy S II [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy S II [źródło: Samsung]

Nadal nie wiadomo co w kwestii aktualizacji dla pierwszego Galaxy Note, jednak biorąc pod uwagę to, że opiera się on na podobnej specyfikacji co Galaxy S II, jego przyszłość nie maluje się kolorowo. Co ciekawe Samsung Galaxy S II Plus nadal znajduje się na liście po nową wersję zielonego robocika, a przecież zawiera niemalże identyczne podzespoły co pierwowzór. Jak będzie? Poczekamy, zobaczymy.

Czy faktycznie nakładka TouchWiz jest problemem? Co o tym sądzicie? Dajcie koniecznie znać w komentarzach.

źródło: SamMobile