Galaxy S 4 zoom stanowi połączenie smartfonu i dobrej jakości aparatu fotograficznego z dużym przybliżeniem, które z pewnością znajdzie swoich zwolenników. Do mnie osobiście nie przemawia, głównie ze względu na swoje wymiary i fakt, że „zwykłe” aparaty w smartfonach w zupełności wystarczają. Nie ważne jednak ilu jest zwolenników i ilu przeciwników najnowszego wynalazku firmy Samsung, nie można przegapić jego sklepowej premiery w Polsce. Gdzie kupimy Galaxy S 4 zoom i ile przyjdzie nam za niego zapłacić?

Samsung Galaxy S 4 zoom jest już nam dobrze znany, bo został oficjalnie potwierdzony i przedstawiony światu na gali Samsung Premiere 2013 w czerwcu tego roku. Urządzenie pod względem parametrycznym jest bardzo zbliżone do Galaxy S 4 mini, bo dysponuje dwurdzeniowym procesorem o zegarze 1,5 GHz, pamięcią RAM o wielkości 1,5 GB i ekranem o przekątnej 4,3″ i rozdzielczości qHD. Na tle innych smartfonów wyróżnia go jednak 16-megapikselowy aparat, obiektyw z 10-krotnym przybliżeniem optycznym, ksenonowa lampa błyskowa i obsługa przy pomocy innowacyjnego Zoom Ring’a.

Samsung Galaxy S 4 zoom [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy S 4 zoom [źródło: Samsung]

Nie będziemy jednak zagłębiać się w specyfikację, bo nie to jest ważne w tym wpisie. Istotne jest to, że Galaxy S 4 zoom jest już do zdobycia w Polsce, w cenie nieco wyżej niż w przypadku modelu Galaxy S 4 mini. Smartfon z 10-krotnym zoomem zakupimy w kilku sklepach internetowych, a jego cena klasyfikuje się w przedziale od 1899 złotych do 2199 złotych.

Galaxy S 4 zoom w niższej kwocie (1899 złotych) obecnie dostępny jest w RTV Euro AGD, Komputroniku, Ole Ole! i Vobisie. Urządzenie jest w magazynie, więc wysyłka realizowana jest niezwłocznie po przyjęciu zamówienia. Nieco więcej bo 1974 złotych przyjdzie nam zapłacić w i-sklepie i 1999 złotych w redcoon, a najwięcej w X-Kom2199 złotych. Wszystkie podane ceny dotyczą wersji białej urządzenia, ale w sprzedaży dostępna jest też wariant czarny.

Czy warto przeznaczyć tyle pieniędzy na zakup Galaxy S 4 zoom? Mimo mojego sceptycznego nastawienia do tego urządzenia myślę, że tak, bo jest w pewnym stopniu unikatowe i niepowtarzalne. Jednakże Zoom’a zakupią pewnie te osoby, które są w 100% do niego przekonane i którym zależy na bardzo dobrej jakości zdjęć. A Wy jakie macie zdanie na ten temat?