Samsung postanowił odświeżyć swojego flagowego niegdyś smartfona Galaxy S II, między innymi zmieniając nieco wygląd obudowy i instalując Androida w wersji 4.1.2 Jelly Bean. Niestety coś kosztem czegoś, bo urządzenie ma o połowę mniej pamięci i minimalnie większą grubość. Mowa tutaj o Galaxy S II Plus, który na sklepowe półki trafił na początku bieżącego roku. Czy ktoś z czytelników ma ten model? Jeśli tak to mamy dobrą wiadomość. Samsung rozpoczął proces aktualizacji tego smartfonu do nowszej odsłony Androida, która wprowadza sporo udogodnień.

Samsung Galaxy S II Plus pod względem parametrycznym na pierwszy rzut oka jest niemal identyczny, co kultowy Galaxy S II. Mamy ten sam wyświetlacz, bo 4,3-calowy Super AMOLED o rozdzielczości WVGA (800 x 480 pikseli), 1 GB pamięci RAM, baterię o pojemności 1650 mAh, główny 8-megapikselowy aparat i dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz. Diabeł jednak tkwi w szcegółach, bo nie zastosowano już autorskiego rozwiązania Samsunga, czyli układu Exynos 4210, a jednostkę Broadcom BC28155. Poza tym, smartfon ma 8 GB pamięci wewnętrznej, jest nieco grubszy i waży parę gramów więcej.

Samsung Galaxy S II Plus [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy S II Plus [źródło: Samsung]

Nie zmienia to jednak faktu, że jest to całkiem dobra propozycja dla osób, które szukają dobrego smartfonu w okolicach tysiąca złotych. Na decyzję o zakupie mocno może wpłynąć fakt, że smartfon otrzymał nową aktualizację oprogramowania, która zawiera w sobie najnowszą wersję systemu opercyjnego, dostępną na urządzenia Galaxy – Android 4.2.2 Jelly Bean. Oprogramowanie oznaczono numerem I9105PXXUBMG8 i w obecnej chwili dostępne jest na terenie Niemiec za pośrednictwem programu Samsung Kies. Aktualizacja jest przeznaczona dla modelu GT-I9105P, czyli z NFC.

Android 4.2.2 Jelly Bean dla Galaxy S II Plus [źródło: SamMobile]
Android 4.2.2 Jelly Bean dla Galaxy S II Plus [źródło: SamMobile]

Aktualizacja wprowadza sporo nowości, wliczając w to konfigurowalną, bardziej rozbudowaną belkę powiadomień, dwa nowe tryby odblokowania ekranu i przede wszystkim udoskonaloną nakładkę TouchWiz Nature UX z nowymi funkcjami. Ponadto smartfon znacznie przyspieszył i poprawiono stabilność działania systemu.

Co z aktualizacją dla Galaxy S II? Są dwa scenariusze. Możliwe, że Samsung wypuszczając aktualizację dla mniej znaczącego modelu Galaxy S II Plus, po prostu chce sprawdzić działanie i funkcjonowanie Androida 4.2.2 Jelly Bean, by potem udostępnić go dla Galaxy S II. Są to jednak tylko przypuszczenia, bo jak już pisaliśmy, producent może całkowicie pominąć wydanie najnowszej wersji oprogramowania dla tego modelu. Powód? Przez dwa lata od premiery „Dwójka” dostała już dwie ważne aktualizacje – do wersji 4.0 Ice Cream Sandwich i 4.1.2 Jelly Bean i może się okazać, że na tym koniec, z powodu problemów z dostosowaniem nakładki TouchWiz. Ale zaraz, zaraz, przecież w przypadku wersji z Plusem się udało…

Aktualizacja jak już wspomniałem jest dostępna jak na razie tylko u naszych zachodnich sąsiadów, ale w ciągu najbliższego czasu powinna pojawić się w innych krajach, także w Polsce. Jeśli tak się stanie, na pewno damy Wam znać, a na razie czekamy.

źródło: SamMobile