Trzeba przyznać, że Samsung Galaxy Folder będzie jednym z ciekawszych telefonów, które mają trafić jeszcze w tym roku na rynek. Dwa dotykowe wyświetlacze, klapka i system Android – czy to przepis na sukces? Okaże się niebawem, ale szanse są spore zważając na to, że telefon jest dość nietypowy. Wreszcie możemy zobaczyć jak Galaxy Folder prezentuje się w rzeczywistości, a to wszystko dzięki zdjęciu, które właśnie trafiło do sieci.

Częściowa specyfikacja telefonu z klapką i Androidem od Samsunga została ujawniona parę dni temu za sprawą instrukcji obsługi. Jak się dowiedzieliśmy, Samsung Galaxy Folder będzie posiadał dwa ekrany (jeden wewnątrz widoczny po rozłożeniu, drugi na zewnatrz, na klapce) typu AMOLED i rozdzielczości WVGA (480 x 800 pikseli), dwa aparaty i szeroki zestaw łączności – WiFi, Bluetooth, GPS, NFC i wsparcie dla LTE. Moc do działania ma dostarczać dwurdzeniowy Snapdragon 400 o maksymalnym taktowaniu 1,7 GHz, wspomagany przez 2 GB pamięci RAM. Do tego pierwszego parametru żadnych zastrzeżeń nie mam, ale według mnie pamięć operacyjna jest trochę zawyżona i w finalnym modelu może jej być trochę mniej (może 1,5 GB, a nawet 1 GB).

Dane techniczne wskazują też na baterię o pojemności 1820 mAh i obecność radia FM, funkcji której nie ma nawet sam Galaxy S 4 😉 Sami przyznaje, że w przypadku tego typu telefonu specyfikacja może robić wrażenie, ale trzeba mieć na uwadze to, że nie została jeszcze potwierdzona przez producenta, więc może się trochę zmienić.

Samsung Galaxy Folder [źródło: SamMobile]
Samsung Galaxy Folder [źródło: SamMobile]

Najistotniejsze jest jednak to, że wreszcie możemy zobaczyć jak telefon prezentuje się w realu. Można zauważyć, że mamy do czynienia z eleganckim telefon wyposażonym w dużą i czytelną klawiaturą. Przyciski nie stanowią jednej tafli, są oddzielne co na
pewno przełoży się na komfort użytkowania. Telefon na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie wielkiego, szczególnie po rozłożeniu, ale to nic dziwnego, bo ekran ma mieć niemal 4 cale (dokładnie 3,67″).

Samsung Galaxy Folder oznaczony jako SHV-E400K ma jeszcze w tym miesiącu zawitać w Korei Południowej, a jego sprzedażą zajmą się dwie największe sieci – SK i SKT. Telefon ma także pojawić się w Chinach i na obecną chwilę nie wiadomo co z innymi krajami.

Jak Wam się podoba Galaxy Folder?

źródło: SamMobile