Na początku sierpnia sporo urządzeń Samsunga doczekało się aktualizacji oprogramowania. Wśród nich był między innymi tablet Galaxy Note 8.0 z LTE, który otrzymał aktualizację do Androida 4.2.2 Jelly Bean. Ta sama wersja wyciekła dla tabletu z samym WiFi, ale miało to miejsce już w połowie lipca. Teraz przyszedł czas na 8-calowego Note’a oznaczonego jako GT-N5100, czyli w wariancie z 3G.

Już pewnie każdy z Was wie, co nowego wnosi Android 4.2.2 Jelly Bean. Z taką wersją systemu na rynek trafił Galaxy S 4, a aktualizacja dla innych urządzeń Galaxy zawiera niektóre udogodnienia, które znamy właśnie z najnowszego flagowca Samsunga. Oprócz poprawy stabilności i szybkości działania, znajdziemy takie nowości jak ekran blokady z dodatkowymi widgetami, przebudowany wygląd ustawień, tryb Daydream, odmienioną i konfigurowaną belkę powiadomień czy nowe efekty odblokowania ekranu. Dodatkowo w przypadku tabletów Note poprawiono funkcjonowanie rysika S-Pen. Teraz z tych zmian mogą się cieszyć posiadacze tabletu Galaxy Note 8.0.

Android 4.2.2 dla Galaxy Note 8.0 3G [źródło: SammyHub]
Android 4.2.2 dla Galaxy Note 8.0 WiFi [źródło: SammyHub]

Jak podaje serwis SammyHub, Samsung rozpoczął proces aktualizacji tabletu Galaxy Note 8.0 3G do systemu Android 4.2.2 Jelly Bean. W obecnej chwili nowa wersja oprogramowania jest dostępna w Niemczech i można ją zainstalować przez Samsung Kies bądź bezpośrednio na tablecie w trybie OTA. Aktualizacja dla innych krajów ma pojawić się w ciągu najbliższych tygodni. Jak na razie paczka z oprogramowaniem nie została udostępniona, ale jeśli tak się stanie, wpis zostanie zaktualizowany.

Samsung Galaxy Note 8.0 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Note 8.0 [źródło: Samsung]

Czy jest wśród nas posiadacz tabletu Galaxy Note 8.0? Czekacie na aktualizację?

źródło: SammyHub