Do tej pory wszystkie informacje o przyszłym tabletofonie Samsunga przeważnie skupiały się na jego danych technicznych. Był co prawda projekt koncepcyjny, ale tak naprawdę pokazywał umiejętności wprawionego grafika niż ostateczny wygląd urządzenia. Nadal więc nie wiemy jak będzie prezentował się Galaxy Note III. Nowe światło na tą sytuację rzucają szkice patentowe, które dzisiaj wyciekły do sieci.

Specyfikacja Galaxy Note III nie jest już dla nas taką wielką tajemnicą jak jeszcze kilka tygodni temu. Wczoraj informowaliśmy Was, że kolejny przedstawiciel serii Galaxy Note będzie wyposażony w 5,68-calowy ekran Super AMOLED FullHD, czterordzeniowy układ Exynos 5420 i trafi na rynek w dwóch wersjach. Największe rozczarowanie wzbudziła jednak bateria o pojemności 3200 mAh, która według wielu użytkowników jest niewystarczająca, by uciągnąć wymienione wyżej podzespoły.

Samsung Galaxy Note 3 - koncept [źródło: SmartFan]
Samsung Galaxy Note 3 – koncept [źródło: SmartFan]

Wszystko to wyjaśni się za trzy tygodnie kiedy Samsung oficjalnie zaprezentuje tabletofon Galaxy Note III. Zobaczymy oficjalne dane techniczne i oczywiście wygląd urządzenia, który ciągle nie jest znany. Rąbka tajemnicy o ewentualnych kształtach uchylają szkice patentowe, które dzisiaj pojawiły się w sieci. Patent US D687,800 S składa się z siedmiu stron, został złożony ponad rok temu i ujawniony dopiero dzisiaj. Przypadek? Warto mu się przyjrzeć bliżej, bo być może jest na nich zarys trzeciego Note’a.

U.S. Patent FIG. 1 [źródło: SamMobile]
U.S. Patent FIG. 1 [źródło: SamMobile]

Czy takie kształty będzie miał Galaxy Note III i czy w ogóle szkice dotyczą tego właśnie urządzenia? Nie wiadomo, ale warto rzucić okiem na FIG. 3 i FIG. 7, gdzie ewidentnie widać miejsce na rysik S-Pen. Ponadto ekran urządzenia na szkicu jest na tyle duży, że rzeczywiście może mieć 5,68-calową przekątną, wspomnianą wyżej.

[nggallery id=115]

Jeśli wierzyć temu co przed chwilą zobaczyliśmy, Galaxy Note III pod względem wyglądu będzie miał mało wspólnego ze swoim poprzednikiem. Urządzenie będzie miało łukowatą górną i dolną krawędź, a nie jak to do tej pory bywało w urządzeniach Samsunga, zaokrąglone wszystkie rogi. Można też zauważyć (FIG. 6), że na górną ramkę powędrował przycisk włącznika, który do tej pory zawsze umieszczany był na prawej krawędzi. Tył też uległ pewnym zmianom. Obok oczka aparatu i diody LED usytuowano głośnik. Czy to zmiana na lepsze? Ja mam mieszanie odczucia i bardziej przypadł mi do gustu Note III z projektu koncepcyjnego. A Wy jakie macie zdanie?

źródło: SamMobile