Samsung już od jakiegoś czasu jest traktowany jako jeden z najlepszych producentów na świecie. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę smartfony, gdyż te sprzedają się naprawdę dobrze. Koreański producent zdążył już wyrobić sobie dobrą markę na rynku. Dziś dochodzą do nas kolejne dobre wieści, które dotyczą tego koncernu. O co więc dokładnie chodzi? 

Wyniki badań, które zostały wykonane przez Strategy Analytics wykazują, że Samsung dokonał kolejnego sukcesu w swojej karierze. Koreański gigant zyskuje pierwsze miejsce na świecie pod względem dochodów, a to wszystko dzięki sprzedaży, która wyniosła ponad 15 milionów sprzedanych egzemplarzy w Chinach, największym na świecie rynku telekomunikacyjnym. Samsung już szósty raz z rzędu zajmuje pierwsze miejsce i nadal figuruje na podium najlepiej sprzedających się marek. Warto również wspomnieć o tym, że firma w ostatnim kwartale tego roku sprzedała ponad 78 mln smartfonów i dzięki temu uzyskała 34% udziału na całym świecie.

Udział Samsunga w obecnym kwartale wyniósł dokładnie 19,4%, wyprzedzając przy tym największą konkurencję, jaką jest firma Apple. Udziały firmy z Cupertino wynoszą tylko 4,3% przy sprzedaży liczącej 3,4 mln sprzedanych iPhone’ów.

źródło: SamMobile