Równo rok temu pisaliśmy o tym, że Galaxy S III, poprzedni flagowy smartfon Samsunga otrzymał prestiżową nagrodę EISA. Jury było pod wrażeniem innowacyjności i bardzo dobrej specyfikacji, która przekładała się na wysoką wydajność. W tym roku jest podobnie, tylko laureat inny, a raczej laureaci, bo aż 5 urządzeń Samsunga dostało wyróżnienie.

Organizacja EISA łączy w sobie 50 czasopism i magazynów branży elektronicznej, pochodzących z 20 państw europejskich. Specjalna komisja ocenia zgłoszone urządzenia i przydziela im nagrody w kilku kategoriach – audio, foto, wideo, kino domowe, elektronika użytkowa i urządzenia mobilne. W tym roku wśród wyróżnionych znalazło się łącznie 5 urządzeń wyprodukowanych przez Samsunga – dwa smartfony, dwa aparaty i jeden telewizor.

Zaczniemy może od końca. Telewizor to 55-calowy Samsung UE55F8000, który zdobył wyróżnienie za inteligentne funkcje i możliwość sterowania głosem i gestem. Członkom komisji spodobał się też mechanizm S Recommendation, który dobiera programy telewizyjne, materiały VOD i inne treści zawarte np. w serwisach społecznościowych do osobistych upodobań użytkownika.

Samsung Galaxy NX [źródło: SamMobile]
Samsung Galaxy NX [źródło: SamMobile]

Kolejne dwa urządzenia to najnowsze aparaty cyfrowe Samsunga – Galaxy NX i NX300. Ten pierwszy została nagrodzony w kategorii Europejska Innowacja Fotograficzna 2013-2014, za innowacyjne połączenie profesjonalnego aparatu z wymiennym obiektywem, dużego 4,8-calowego ekranu dotykowego i systemu Android 4.2.2 Jelly Bean w jednym urządzeniu. System Android w aparacie pozwala użytkownikom na szybkie i łatwe tworzenie kopii zapasowej oraz udostępnianie zdjęć. Z kolei aparat NX300 dostał nagrodę za najlepszy kompaktowy aparat systemowy, oferujący sporo funkcji fotograficznych.

Samsung Galaxy S 4 - Black Mist [źródło: samsungmedia.pl]
Samsung Galaxy S 4 – Black Mist [źródło: samsungmedia.pl]

Najważniejsze jest jednak to, że organizacja EISA po raz kolejny doceniła starania południowokoreańskiego producenta w branży urządzeń mobilnych. Ze względu na niskie zużycie energii i minimalne obciążenie środowiska naturalnego przy produkcji dużego ekranu w smartfonie, Europejskim Ekologicznym Smartfonem 2013-2014 został Samsung Galaxy S 4. Na decyzję komsji wpłynał też fakt, że obecny flagowiec Samsunga ma wymienialną baterię. Co ciekawe, wyróżnienie otrzymał też mniejszy brat flagowca, Galaxy S 4 mini jako smartfon „społecznościowy” z dostępem do takich aplikacji jak Group Play, ChatON i S Health.

Czy uważacie, że nagrody zostały słusznie przyznane? A może macie swojego faworyta na nagrodę EISA?

źródło: SamMobile