18 dni – tyle czasu dzieli nas od rozpoczęcia największych targów elektroniki użytkowej w Europie. To właśnie na IFA 2013 w Berlinie poznamy kolejną generację tabletofonu – Galaxy Note III i prawdpodobnie inteligentny zegarek Galaxy Gear. Do ich premiery jeszcze trochę zostało, ale już teraz zagraniczne źródła podają, kiedy można spodziewać się pierwszej dostawy tych urządzeń.

Według informacji, które otrzymał serwis SamMobile, pierwsza partia Galaxy Note III wyruszy do sprzedawców już w 36. tygodniu roku (2-8 września), czyli w tygodniu kiedy rozpoczynają się targi IFA 2013 i kiedy najnowszy tabletofon ma być oficjalnie zaprezentowany światu. Trochę inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku smartwatch’a Galaxy Gear. Inteligentny zegarek ma zawitać do sklepów w 40. tygodniu roku, co oznacza, że będzie dostępny dopiero na początku października. Zagraniczny serwis zastrzega jednak, że terminy te mogą jeszcze uleć zmianie (przesunięcie o tydzień lub dwa) i w głównej mierze będą zależeć od regionu.

Kiedy Galaxy Note III może zawitać do Polski? Galaxy S 4 potrzebował niespełna półtora miesiąca, by pojawić się na sklepowych półkach w naszym kraju Jego światowa premiera odbyła się 14. marca, a w Polsce był dostępny od 27. kwietnia. Patrząc jednak na to, że każde kolejne flagowe urządzenie południowokoreańskiego producenta coraz szybciej trafia do sprzedaży, można się spodziewać, że Galaxy Note III będzie u nas dostępny już na początku październik, co jednak nie do końca pokrywa się z powyższymi terminami.

Galaxy Note III - koncept [źródło: 3g.co.uk]
Galaxy Note III – koncept [źródło: 3g.co.uk]

Warto wspomnieć o tym, że Samsung Galaxy Note III, który trafi do sprzedaży będzie wyposażony w 32 GB pamięci wbudowanej, z czego około 25-26 GB będzie do dyspozycji użytkownika. To bardzo dobra wiadomość, bo już w przypadku Galaxy S 4 niektórzy zdążyli się przekonać, że 16 GB to jednak za mało. Wszystko wskazuję na to, że 16-gigabajtowy wariant zostanie porzucony, a obok wersji 32 GB będzie także wersja o dwukrotnie większej pojemności – 64 GB.

Jesteście zainteresowani zakupem Galaxy Note III? Jeśli tak to kiedy – od razu po premierze w przedsprzedaży czy parę tygodni później?

źródło: SamMobile