Galaxy Mega to nowa seria urządzeń Samsunga, które ze względu na dużą przekątną ekranu zostały ochrzczone mikrotabletami. Większy, czyli model GT-I9205 z 6,3-calowym wyświetlaczem jest dostępny w kilkudziesięciu sklepach w naszym kraju w cenie rozpoczynającej się już od okolo 1550 złotych. Na atrakcyjną ofertę można trafić też na Allegro o czym pisaliśmy jakiś czas temu. Jeśli ktoś jednak jest zainteresowany zakupem mniejszego Galaxy Mega 5.8 to mam niestety złą wiadomość – nie będzie dostępny w Polsce.

Samsung Galaxy Mega 5.8 to urządzenie, które jak wskazuje na to jego nazwa ma ekran o przekątnej 5,8 cala, wykonany w technice TFT i rozdzielczości qHD. Do działania wykorzystywany jest dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,4 GHz i półtora gigabajta pamięci RAM. Z tyłu umieszczono 8-megapikselowy aparat, wsparcie dla HSPA+, 8 GB pamięci wewnętrznej i akumulator o pojemności 2600 mAh. To wszystko zarządzane jest przez system Android w prawie najnowszej wersji 4.2 Jelly Bean.

Samsung Galaxy Mega 5.8 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Mega 5.8 [źródło: Samsung]

Specyfikacja tego modelu może nie jest najwyższych lotów, ale w zupełności nadaje się do codziennej pracy i rozrywki, zapewniając przyzwoitą wydajność. Ile może kosztować Galaxy Mega 5.8 w naszym kraju? Niestety na to pytanie raczej nie poznamy odpowiedzi, bo mniejszy przedstawiciel serii Galaxy Mega w ogóle u nas nie bedzie dostępny.

galaxy-mega-5-8-wiadomosc-samsung

Informacja ta została potwierdzona przez samego producenta, czego dowodem jest powyższy wycinek z maila. Zapewne Galaxy Mega 5.8 będzie do zdobycia np. na aukcjach internetowych, ale w Polsce oficjalnie dostępny będzie tylko model z 6,3-calową przekątną ekranu.

Pytanie konkursowe #2: Ile pamięci RAM według nieoficjalnych informacji ma mieć Samsung Galaxy Note III?

Dowiedz się więcej o konkursie.

źródło: własne