Samsung przygotowuje czasami specjalne wersje swoich urządzeń skierowane do konkretnej grupy osób. Było tak w przypadku 7-calowego tabletu Galaxy Tab 2 Student Edition, gdzie w zestawie obok urządzenia mogliśmy znaleźć klawiaturę ze stacją dokującą i adapter USB umożliwiający podłączenie myszki czy pamięci przenośnej. Niedawno została zaprezentowana kolejna generacja tabletów i tym razem edycja specjalna skierowana jest do dzieci.

Samsung Galaxy Tab 3 Kids o oznaczeniu SM-T2105 to wersja tabletu, która została przygotowana z myślą o najmłodszych. Pod względem parametrów niczym nie różni się od wariantu standardowego. Mamy zatem 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM i baterię o pojemności 4000 mAh, która powinna starczyć na kilka godzin ciągłej pracy. Specjalna edycja tabletu od tej standardowej różni się innym kolorem obudowy, dodatkową ochronną nakładką i lekko zmienionym oprogramowaniem.

Samsung Galaxy Tab 3 Kids [źródło: SamMobile]
Samsung Galaxy Tab 3 Kids [źródło: SamMobile]

Tablet ma wejść do sprzedaży w kilku różnych kolorach (na powyższym zdjęciu wariant żółty) i ze specjalnym, prawdopodobnie gumowym etui, które będzie chronić tablet podczas przypadkowych upadków. Zmiany dosięgną także części software’owej, gdzie znajdziemy aplikacje i treści edukacyjno-rozrywkowe, które powinny zaciekawić malucha na kilka godzin i dać odetchnąć rodzicom.

Samsung Galaxy Tab 3 Kids początkowo ma zadebiutować w Korei Południowej i jak na razie nie ma informacji czy pojawi się w innych państwach. Uważacie, że taka wersja tabletu powinna być dostępna w sklepach w naszym kraju?

źródło: SamMobile