Do premiery Galaxy Note III zostało tylko 8 dni i to właśnie teraz powinniśmy szykować się na największy wysyp informacji na temat kolejnego tabletofonu Samsunga. Bardzo możliwe nawet, ze dowiemy się jak Galaxy Note III prezentuje się w rzeczywistości, bo jak dobrze pamiętacie, zdjęcia Galaxy S 4 wyciekły do sieci na kilka dni przed jego oficjalną prezentacją. Jak na razie kwestię wyglądu musimy odłożyć na drugi plan, bo pojawiły się informacje dotyczące funkcji audio i wideo przyszłego tabletofonu.

Jak podaje The Korea Economic Daily, Galaxy Note III będzie w stanie rejestrować filmy w niesamowitej rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli), która jest czterokrotnie większa od HD i dwukrotnie większa od FullHD. Zapewne przełoży się to na jakość materiału wideo, ale także na jego wagę, co może uzasadniać rezygnację Samsunga z produkcji tabletofonu w wersji z 16 GB pamięci wewnętrznej, na rzecz wariatnu dwukrotnie pojemniejszego (32 GB).

Kolejną informacją, do których dotarły zagraniczne źródła jest to, że Samsung Galaxy Note III obsłuży odtwarzanie plików muzycznych 24 bit/192 kHz, zapewne o rozszerzeniu FLAC. Z pewnością spodoba się to użytkownikom, którym zależy na bardzo dobrej jakości dźwięku i którzy często wykorzystują smartfony do słuchania muzyki.

Powyższe informacje nie zostały jednak oficjalne potwierdzone, więc przyjmijcie je jako ciekawostkę. Z resztą, takich informacji jest naprawdę sporo i już nie mogę się doczekać, które z nich okażą się prawdą. Stay calm 🙂

źródło: SamMobile