W ciągu ostatnich kilku tygodni sporo urządzeń Samsunga doczekało się aktualizacji do Androida w wersji 4.2.2 Jelly Bean. Co prawda nie był to ani Galaxy S III, ani Galaxy Note II, ale wśród nich znalazł się Samsung Galaxy S II Plus w wersji z modułem NFC (GT-I9105P). Teraz przyszedł czas na ten sam smartfon, ale w wersji oznaczonej jako GT-I9105.

Chyba nikomu nie trzeba już tłumaczyć, jakie nowości wprowadza najnowsza wersja systemu Android 4.2.2 Jelly Bean (nie licząc 4.3, która dostępna jest na Nexus’y). Jeśli jednak jest osoba, która dopiero pierwszy raz ma styczność z tą odsłoną systemu od Google, przypomnę, że do najważniejszych zmian zalicza się poprawę szybkości i stabilności działania systemu, w pełni konfigurowalną belkę powiadomień z większą ilością przycisków funkcyjnych i ustawienia podzielone na zakładki. Dochodzi do tego jeszcze odświeżona nakładka TouchWiz Nature UX, która zawiera kilka nowych funkcji i dwa nowe tryby odblokowania ekranu.

Samsung Galaxy S II Plus [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy S II Plus [źródło: Samsung]

Wracając do aktualizacji, jest ona przeznaczona dla smartfonów Samsung Galaxy S II Plus o oznaczeniu GT-I9105, czyli wersji bez modułu łączności NFC. Aktualizacja pojawiła się w Rosji (SER) i można przeprowadzić ją zarówno w trybie OTA jak i przez program Kies. Oprogramowanie I9105XXUBMH4 pochodzi z 21. sierpnia 2013 roku i zawiera system Android 4.2.2 Jelly Bean.

Model: GT-I9105
Kraj: Rosja (SER)
Wersja systemu: Android 4.2.2 Jelly Bean
Lista zmian: 1356917
Data kompilacji: Środa, 21 sierpnia 2013
PDA: I9105XXUBMH4
MODEM: I9105XXUBMH4

Jeśli ktoś chce przetestować oprogramowanie na swoim egzemplarzu, może pobrać odpowiednią paczkę z poniższego linku i zainstalować nową wersję wykorzystując do tego program Odin i instrukcję z Galatycznego Poradnika. Jesteśmy bardzo ciekawi jak Android 4.2.2 radzi sobie na S II z „Plusem” , dlatego czekamy na informacje od pierwszych testerów 😉

I9105XXUBMH4 (934.4 MB) – Pobierz

Dzięki Adam Lange za info!
źródło: samsung-updates.com