Na wczorajszej gali Samsung Mobile Unpacked 2013 bohaterów było trzech – Galaxy Note 3, Galaxy Gear i Galaxy Note 10.1 (2014 Edition). Oprócz prezentacji możliwości nowych urządzeń, Samsung napomknął o najnowszej aktualizacji dla starszych modeli. Mamy dobrą wiadomość dla posiadaczy Galaxy S III, Galaxy S 4 i Galaxy Note II. Aktualizacja do Androida 4.3 Jelly Bean pojawi się już w październiku.

Android 4.3 Jelly Bean to najnowsza odsłona systemu od Google, która jeszcze do niedawna była dostępna tylko na urządzenia sygnowane logo Nexus i smartfony Google Edition – Galaxy S 4 i HTC One. Już niedługo urządzeń z tą wersją systemu będzie więcej i wśród nich na pewno nie zabraknie Samsungów.

android-4-3-s3-s4-note2

Samsung na konferencji Mobile Unpaked 2013 zdradził rąbka tajemnicy na temat urządzeń, które dostaną aktualizację do najnowszej wersji Androida (nie licząc oczywiście wersji 4.4 KitKat, która dopiero została zapowiedziana). Jak się okazuje, już w październiku Android 4.3 Jelly Bean trafi do trzech smartfonów – Galaxy S III, Galaxy S 4 i Galaxy Note II.

Jakie zmiany wprowadza Android 4.3 Jelly Bean? Przede wszystkich poprawia działanie systemu i sprawia, że działa on stabilniej. Pojawia się też wsparcie dla Bluetooth Low Energy, który ogranicza zużycie energii przez akcesoria podłączone do naszego urządzenia i nowa aplikacja aparatu choć takowej w Note 3 nie zauważyłem. Możemy także spodziewać się specjalnych zmian i funkcji, które zostaną wprowadzone przez Samsunga w obrębie systemu i nakładki TouchWiz. Być może będą to nawet niektóre nowości z Galaxy Note 3.

Konkretna data udostępnienia aktualizacji nie została jeszcze podana. Na chwilę obecną wiadomo, tylko tyle, że ma to być październik. Kto czeka na Androida 4.3, ręka do góry! 😉

17 KOMENTARZE

  1. W końcu.Mam nadzieję, że dotrzymają słowa z tym pazdiernikiem, a najlepsze jest to…nie dość, że w pazdzierniku wychodzi beta BF4, to jeszcze wyjdzie android 4.3 na na mojego S3.Pazdziernik zapowiada się co najmniej gorąco! 😀

    • Samsung nie podawał oficjalnie kiedy miała wyjść aktualizacja do 4.2.2, była tylko nieoficjalna informacja jakiegoś serwisu.

    • Dzisiaj rozmawiałem z jednym z przedstawicieli Samsunga na IFA i informacja ponownie została potwierdzona. Chodziło co prawda o to, jakie urządzenia będą kompatybilne z Galaxy Gear, ale aby były kompatybilne muszą mieć Androida 4.3 Jelly Bean. Zostały wymienione trzy – Galaxy S III, Galaxy S 4 i Galaxy Note II.

  2. Mam pytanie czy wiadomo coś o Androidzie 4.2.2 dla Samsunga Galaxy S3 mini? Mówili dawno temu, że ma wyjść a aktualizacji jak nie było tak nie ma. Samsung leci sobie w kulki!?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj