Na wczorajszej gali Samsung Mobile Unpacked 2013 bohaterów było trzech – Galaxy Note 3, Galaxy Gear i Galaxy Note 10.1 (2014 Edition). Oprócz prezentacji możliwości nowych urządzeń, Samsung napomknął o najnowszej aktualizacji dla starszych modeli. Mamy dobrą wiadomość dla posiadaczy Galaxy S III, Galaxy S 4 i Galaxy Note II. Aktualizacja do Androida 4.3 Jelly Bean pojawi się już w październiku.

Android 4.3 Jelly Bean to najnowsza odsłona systemu od Google, która jeszcze do niedawna była dostępna tylko na urządzenia sygnowane logo Nexus i smartfony Google Edition – Galaxy S 4 i HTC One. Już niedługo urządzeń z tą wersją systemu będzie więcej i wśród nich na pewno nie zabraknie Samsungów.

android-4-3-s3-s4-note2

Samsung na konferencji Mobile Unpaked 2013 zdradził rąbka tajemnicy na temat urządzeń, które dostaną aktualizację do najnowszej wersji Androida (nie licząc oczywiście wersji 4.4 KitKat, która dopiero została zapowiedziana). Jak się okazuje, już w październiku Android 4.3 Jelly Bean trafi do trzech smartfonów – Galaxy S III, Galaxy S 4 i Galaxy Note II.

Jakie zmiany wprowadza Android 4.3 Jelly Bean? Przede wszystkich poprawia działanie systemu i sprawia, że działa on stabilniej. Pojawia się też wsparcie dla Bluetooth Low Energy, który ogranicza zużycie energii przez akcesoria podłączone do naszego urządzenia i nowa aplikacja aparatu choć takowej w Note 3 nie zauważyłem. Możemy także spodziewać się specjalnych zmian i funkcji, które zostaną wprowadzone przez Samsunga w obrębie systemu i nakładki TouchWiz. Być może będą to nawet niektóre nowości z Galaxy Note 3.

Konkretna data udostępnienia aktualizacji nie została jeszcze podana. Na chwilę obecną wiadomo, tylko tyle, że ma to być październik. Kto czeka na Androida 4.3, ręka do góry! 😉