Galaxy Note 3, czyli najnowszy tabletofon Samsunga, który został zaprezentowany dwa dni temu na gali Mobile Unpacked 2013 na pewno nie będzie należał do tanich urządzeń. Z resztą, każdy przedstawiciel serii Note startował od ceny, która grubo przekraczała 2500 złotych, więc raczej zaskoczenia nie ma, że z nowym Note będzie podobnie. Wszystko jednak na to wskazuje, że Galaxy Note 3 będzie najdroższym urządzeniem serii.

Tydzień temu do sieci trafiły informacje o europejskich cenach Galaxy Note 3. Jak podawał serwis SamMobile, wersja wyposażona w 32 GB pamięci wewnętrznej została wyceniona na 699 – 749 euro, co w przypadku górnej granicy dawało kwotę sporo przekraczającą 3 tysiące złotych.

samsung-galaxy-note-3-cena

Tym razem najświeższe informacje o cenie docierają do nas ze Szwajcarii. Tamtejszy oddział Samsunga w oficjalnym komunikacie prasowym dotyczącym Galaxy Note 3 z 32-gigabajtową pamięcią napisał, że będzie on dostępny od 25. września w cenie 939 franków szwajcarskich. Przeliczając tą kwotę na naszą walutę można złapać się za głowę, bo wówczas za najnowszy wynalazek Samsunga przyszłoby nam zapłacić ponad 3250 złotych.

Nie mniej jednak mam nadzieję, że taki scenariusz się nie sprawdzi i cena Galaxy Note 3 będzie zbliżona do ceny jego poprzednika, a w najgorszym wypadku nie przekroczy 3 tysięcy złotych. A Wy jak myślicie, jaka może być cena Galaxy Note 3 w Polsce? Zapraszam do ankiety w tym wpisie.

Pytanie konkursowe #14: W jakim charakterystycznym miejscu w Berlinie odbyła się gala Samsung Mobile Unpacked 2013 Episode 2?

Dowiedz się więcej o konkursie.

źródło: SamMobile