Oficjalnego telefonu z Tizen’em jak nie było tak nie ma, a już pojawiają się informacje o kolejnej wersji tego systemu, tym razem z numerem 3. Wczoraj do sieci wyciekły zdjęcia jakoby Tizen 3.0 został uruchomiony na smartfonie Galaxy S 4. Dzisiaj na zdjęciach też widzimy najnowszą wersję otwartego systemu, ale smartfonem jest poprzedni flagowiec, Galaxy S III.

Tizen 3.0 na Galaxy S III [źródło: Tizen Experts]
Tizen 3.0 na Galaxy S III [źródło: Tizen Experts]

Open source’owy system Tizen opracowywany we współpracy Samsunga i Intela z wersji na wersję staje się coraz ładniejszy. Dowodem tego są najnowsze screeny, które prezentują trzecią odsłonę systemu. Widać na nich przejrzysty ekran blokady, gdzie w przeciwieństwie do Androida wszystkie najważniejsze elementy jak godzina, pasek powiadomień czy aktualna data zostały umieszczone przy dolnej krawędzie ekranu. Wyżej można zauważyć notyfikacje z Facebooka, co wskazuje na pewnego rodzaju integrację systemu z tym serwisem społecznościowym (nie wiadomo czy w podobny sposób wyświetlają się powiadomienia z innych aplikacji).

[nggallery id=127]

Co ciekawe, Tizen 3.0 został uchwycony na Samsungu Galaxy S III, a dokładniej rzecz ujmując, na wersji testowej tego smartfonu, do której dostęp mieli deweloperzy i testerzy pracujący nad nowym systemem mobilnym. Trzeba przyznać, że Tizen w obecnej wersji prezentuje się nad wyraz elegancko i może okazać się niezłą alternatywą dla innych systemów.

Czy rzeczywiście tak będzie? Kiedyś Samsung wspominał, że Tizenem chce zdobyć trzecie miejsce na świecie, zaraz po Androidzie i iOS. Jak myślicie, czy mu się to uda?

Pytanie konkursowe #16: W ilu kolorach został zaprezentowany Samsung Galaxy Note 3? 

Dowiedz się więcej o konkursie.

źródło: SamMobile

3 KOMENTARZE

  1. Note 3 – 3 kolory.
    A co do Tizena ro zobaczymy jak się przyjmie nowy system. FF jakoś zachwytu nie wzbudził. Tu co prawda HW znacznie mocniejszy…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj