Galaxy Gear to pierwszy inteligentny zegarek firmy Samsung, który swoją oficjalną premierę zaliczył 9 dni temu na gali Mobile Unpacked 2013, tuż przed rozpoczęciem targów IFA w Berlinie. Zegarek w zagranicznych ofertach pre-order był wyceniany na około 300 dolarów, co było sporą kwotą, ale jeszcze do przyjęcia. Nie można jednak tego powiedzieć o pierwszej ofercie przedsprzedażowej w Polsce, bo cena Galaxy Gear po prostu zwala z nóg.

Samsung Galaxy Gear [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Gear [źródło: Samsung]

Jeden ze sklepów internetowych redcoon znany jest z szybkiego dodawania najnowszych produktów do swojej oferty. Można było się zatem spodziewać, że oferta przedsprzedaży z Galaxy Gear pojawi się zaraz po premierze i rzeczywiście tak się stało, ale chyba nikt nie spodziewał się tak wysokiej ceny za ten gadżet. Zegarek został wyceniony na monstrualną kwotę w wysokości 1699 złotych, co sprawia, że jest droższy nawet od Galaxy S 4 mini (smartfon jest do zdobycia za 1599 złotych np. w Sferisie czy Media Markt).

Samsung Galaxy Gear - przedsprzedaż [źródło: redcoon]
Samsung Galaxy Gear – przedsprzedaż [źródło: redcoon]

Musicie sami przyznać, że kwota jest mocno przesadzona i raczej mało kto zdecyduje się na zakup zegarka w takiej cenie. Ja już zrezygnowałem i czekam na korzystniejszą, poważniejszą ofertę. Osobiście stwierdzam, że maksymalna kwota za tego typu produkt powinna wynosić 999 złotych. Czy zgadzacie się ze mną?

Galaxy Gear został dodany do oferty w sześciu kolorach, ale oczywiście nie jest jeszcze fizycznie dostępny na magazynie. Data jego premiery zostanie podana w późniejszym terminie.

źródło: redcoon