Minęły niecałe dwa tygodnie od światowej premiery Galaxy Note 3, a już trzeci tabletofon z rysikiem S-Pen pojawił się w pierwszych ofertach przedsprzedażowych w Polsce. Po wielkim szoku jakiego doznałem patrząc na kwotę jaką przyjdzie nam zapłacić za Galaxy Gear w naszym kraju, cena Galaxy Note 3 jest wysoka, ale była do przewidzenia. Ile zatem musimy wyłożyć z portfela, by Galaxy Note 3 wpadł w nasze ręce?

Pamiętacie ankietę, w której pytałem Was ile może kosztować Galaxy Note 3, gdy trafi do Polski? Spośród prawie 300 głosujących, ponad 31% twierdziło, że cena będzie niższa niż 2799 złotych, a 25% deklarowała cenę powyżej 2899 złotych. Jak się  okazuje, jedna czwarta głosujących miała rację, bo Galaxy Note 3 w pierwszych ofertach pre-order w Polsce został wyceniony na 2999 złotych.

Samsung Galaxy Note 3 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Note 3 [źródło: Samsung]

Cena jest wysoka i sprawia, że Galaxy Note 3 jest najdroższym przedstawicielem linii Galaxy Note, ale można było się takiej kwoty spodziewać. Cena jest jak najbardziej adekwatna do możliwości najnowszego tabletofonu Samsunga, bo oprócz najmocniejszych parametrów ma bardzo rozbudowane oprogramowanie ze sporą ilością nowych funkcji. Z resztą ja od kilku dni spodziewałem się takiej ceny, bo jeden z przedstawicieli firmy Samsung na targach IFA 2013 poinformował mnie, że cena Galaxy Note 3 będzie wyższa niż Galaxy S 4, ale nie przekroczy 3 tysięcy. Tak rzeczywiście jest, chociaż po cichu myślałem o kwocie 2899 złotych.

Samsung Galaxy Note 3 obecnie jest dostępny w kilku sklepach internetowych w cenie 2999 złotych, zarówno w białym jak i czarnym wariancie kolorystycznym. Jest to wersja tabletofonu oznaczona jako SM-N9005, co świadczy o obecności układu Qualcomm Snapdragon 800 i wsparciu dla super-szybkiej łączności w standardzie LTE. Ponadto urządzenie wyposażone jest w 32 GB pamięci wewnętrznej z czego około 25 GB jest dostępne dla użytkownika.

Samsung Galaxy Note 3 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Note 3 [źródło: Samsung]

Co mogę napisać o ofercie w Polsce? Osobiście trochę jestem zawiedziony, że jest to „goły” telefon bez żadnych dodatków. Pamiętacie jak do Polski zawitał Galaxy S 4? Tam w zestawie ze smartfonem było oryginalne etui S View Cover, które bardziej zachęcało do zakupu. Zastanawiam się też czemu Samsung nie zdecydował się na sprzedaż łączoną, gdzie moglibyśmy zakupić Galaxy Note 3 razem z zegarkiem Galaxy Gear. W końcu te dwa urządzenia są dla siebie stworzone, tak? Myślę, że taka oferta mimo zapewne sporo wyższej kwoty byłaby o wiele bardziej atrakcyjniejsza.

A co Wy myślicie o cenie Galaxy Note 3? Czy planujecie jego zakup w ofercie przedsprzedażowej czy może poczekacie aż cena nieco się obniży?

[poll id=”3″]

źródło: Ceneo