Większość pruducentów ma bardzo zróżnicowane portofilo, gdzie znajdziemy zarówno podstawowe urządzenia, jak i te należące do tak zwanej klasy Premium. Nie inaczej jest u Samsunga, gdzie widać to praktycznie w każdej kategorii. Mamy notebooki ATIV Book 2 i prestiżowe ATIV Book 9, mamy serię standardowych kompaktów i profesjonalnych aparatów NX i są też podstawowe smartfony pokroju Galaxy Trend jak i te należące do grupy, której nikomu nie trzeba przedstawiać – Galaxy S. Wygląda jednak na to, że flagowa seria smartfonów to za mało i Samsung chce pójść o krok dalej.

Jak podaje serwis ETNews, Samsung rozpoczął już prace nad nową, prestiżową linią swoich urządzeń, która będzie zawierać tylko te o najlepszych parametrach i największych możliwościach. Całość kryje się pod tajemniczą nazwą Projekt F, więc nie wykluczone, że urządzenia będą nazywały się podobnie, czyli po prostu Galaxy F. Według południowokoreańskiego producenta premiera tylko dwóch flagowych urządzeń w ciągu roku – smartfonu Galaxy S w pierwszej połowie roku i tabletofonu Galaxy Note w drugiej – to za mało, by nadążyć za najnowszymi technologiami i na bieżąco wprowadzać je na rynek.

Pierwsze urządzenie z nowej serii ma trafić na rynek już na początku przyszłego roku i jeśli sprawdzą się wszystkie plotki, z pewnością będzie to kawałek dobrego sprzętu. Już teraz mówi się o eleganckim designie i w pełni metalowej obudowie, gdzie znajdzie się miejsce dla 8-rdzeniowego procesora Exynos i 16-megapikselowego aparatu z optyczną stabilizacją obrazu.

Można także się spodziewać, że nowy Galaxy F będzie wyżej wyceniany niż Galaxy S 4 czy Galaxy Note 3 i będzie produkowany w limitowanej ilości, co jeszcze bardziej podkreśli jego unikalność. Uważacie, że będzie to dobre posunięcie ze strony Samsunga? Czy wprowadzenie nowej rodziny urządzeń ma sens?

źródło: SamMobile